Blog

Najlepsze drony DJI

Sprzęt / Wiedza

Najlepsze drony DJI

Najlepsze drony DJI

 

Wyjątkowe zdjęcia z lotu ptaka i filmy wideo pojawiają się codziennie w czasopismach, telewizji i mediach społecznościowych. Świetne kadry z drona prawdopodobnie wzbudzają w Tobie podziw, inspirując Ciebie, do jego zakupu. Drony ukazują nowe życie miejskich krajobrazów, które znamy jedynie z ziemi; nasze dziecięce marzenia o locie zostały zrealizowane. Oto wszystko, co musisz wiedzieć rozważając swój pierwszy zakup drona do fotografowania.

 

Czym dokładnie są drony i ich kamery?

Bezzałogowe statki powietrzne (UAV) tzw. drony to wielowirnikowe, zdalnie sterowane urządzenia latające wyposażone w kamery. Drony przesuwają granice tego, jak zazwyczaj postrzegamy otaczający nas świat, oferując nowe możliwości filmowania, fotografowania, inspekcji, pomiarów, mapowania i wiele innych. O specjalistycznych szkoleniach dronowych możesz poczytać tutaj. Sprawdź również nowe przepisy dronowe.

 

Do czego zastosować drony?

Drony umożliwiają nam dostęp do przestrzeni i tworzenie kompozycji na nowe, świeże sposoby. Od profesjonalnej fotografii po wesela, podróże i imprezy sportowe – obecnie wydaje się, że drony są używane praktycznie wszędzie. Nawet w działaniach do ratowania życia, inspekcji linii energetycznych, czy zabezpieczenia imprez masowych jak Pol’and’rock.

 

Fot. z skypixel / Fotograf Island

 

Fot. z skypixel / Fotograf Johann Pidoux

 

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie drona z kamerą?

W tym momencie jest to dobry czas na zakup drona do fotografii. Najlepsze firmy dronowe stale starają się zaimponować na rynku unikalnymi i innowacyjnymi modelami kamer do dronów, które nie tylko posiadają wspaniałe funkcje, ale są również niezawodne i intuicyjne. Co więcej, ceny dronów z kamerą spadły. Można kupić drona z podstawową kamerą za mniej niż 1800 zł. Za blisko 5000-6000 zł można kupić drona o profesjonalnej jakości obrazu i wydajności.

 

Kamera dronów posiada mnóstwem funkcji, i najważniejsze jest, aby znaleźć ten najbardziej odpowiedni dla Ciebie:

 

1. Bezpieczeństwo i niezawodność lotu

Bezpieczeństwo jest zawsze kluczową kwestią przy zakupie drona do fotografii. 

Stabilny i bezawaryjny lot wymaga zaawansowanego kontrolera lotu, który posiada inteligentne funkcje i wykonuje polecenia bez zakłuceń. Im bardziej zaawansowany, tym większe są szanse, że Twój nowy dron nie spadnie z nieba i nie zostanie roztrzaskany. Spróbuj znaleźć drona z zaawansowanym systemem unikania przeszkód. Najlepsze drony mają nawet funkcje, takie jak automatyczny powrót do domu RTH, gdy bateria drona jest wyczerpana. Zwróć uwagę na te funkcję.

 

2. System obrazowania

Dobre drony to potężne narzędzia, które posiadają możliwości kamer o wysokiej rozdzielczości, zapewniające wiodącą jakość obrazu. Rozmiar sensora, zakres ISO, czas otwarcia migawki, tryby fotografowania i inne czynniki decydują o tym, czy dany dron będzie pasował do Ciebie Profesjonalne drony będą wyposażone w 1-calowe czujniki i mogą rejestrować w najmniej 12 mpx, filmy wideo w rozdzielczości 4K lub nawet 5,2K i oczywiście RAW.

Równie ważna jest jakość gimbala. Fotografia lotnicza wymaga stabilizacji w celu uchwycenia płynnego obrazu podczas lotu. Dlatego kładziemy nacisk na wybór najwyższej jakości gimbala, który może zredukować wstrząsy wynikające z lotu. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje 2-osiowe i 3-osiowe i zdecydowanie zalecamy wybranie się na nie mniej niż te drugie.

 

3. System transmisji

Transmisja wideo jest istotnym aspektem fotografii lotniczej, ponieważ transmituje to, co kamera rejestruje bezpośrednio na telefon w czasie rzeczywistym. Jeśli transmisja wideo jest opóźniona lub zakłócana, może się okazać, że trudno jest sterować kamerą Twojego drona, nie mówiąc już o przechowywaniu przechwyconych obrazów. Zaawansowane systemy transmisji obsługują dwa pasma częstotliwości 2,4 GHz i 5,8 GHz, co zapewnia większą odporność na zakłócenia i większą odległość nadawania.

 

4. Inteligentne funkcje

Najlepsze drony są wyposażone w kilka funkcji inteligentnego lotu. Sprawiają one, że łapanie świetnych materiałów fotograficznych i filmowych w trudnych sytuacjach jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Na przykład, w czasach, gdy fotografujesz szybko poruszające się obiekty, funkcja taka jak “ActiveTrack” skieruje aparat drona, aby rozpoznawał i śledził obiekt, trzymając go jednocześnie w kadrze. Istnieje wiele innych inteligentnych funkcji dostępnych na dronach aparatu, więc upewnij się, aby sprawdzić te przed zakupem twojego!

 

5. Kompaktowość

Kompaktowość jest nowym trendem na rynku kamer dronowych. Szczególnie ważna dla tych z was, którzy chcą latać podczas podróży. Przez to mniejsze drony czynią podróż o wiele wygodniejszą dla Ciebie, bez względu na to, czy jesteś na pieszych wycieczkach czy lecisz samolotem w odległe kraje.

 

6. Serwis

Kamery dronów są stosunkowo łatwe do uszkodzenia, a jednocześnie drogie do naprawy. Dlatego wartością dodaną usług oferowanych przy zakupie drona są kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji. Oprócz standardowej gwarancji zakupu drona powinieneś również otrzymać: samouczki, szkolenia z podstawowej obsługi drona, warsztaty i tak dalej. Co więcej, dostępne są usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków np. DJI Care. Dla początkujących pilotów usługi te są zawsze dużym plusem. Pamiętaj przy zakupie drona w FlyandFilm otrzymujesz voucher na bezpłatne szkolenie z podstaw obsługi drona i zniżkę w naszym autoryzowanym serwisie DJI.

 

Najlepsze drony naszym zdaniem:

 

 1. Mavic 2 – od 5099 zł

Flagowy dron konsumencki DJI, idealny dla profesjonalistów i entuzjastów.

 

– Do 31-minutowego czasu lotu

– 8 km zasięg transmisji

– Wielokierunkowe wykrywanie przeszkód

– Dwie opcje obiektywu do wyboru: Pro i Zoom

– Mavic 2 Pro jest posiada 1-calowym sensorem CMOS – kamerą Hasselblad.

– Mavic 2 Zoom oferuje matrycę CMOS 12 MP 1/2,3 cala z czterokrotnym zoomem, w tym dwukrotnym zoomem optycznym.

 

2.  Mavic Mini – 1799 zł

– 249g ultralekki

– 3-osiowy gimbal 2,7K

– Maksymalnie 30-minutowy czas lotu

– Transmisja wideo w jakości HD 4 km

– Czujnik wizyjny + precyzyjny GPS

– Uproszczone nagrywanie i edycja

 

3.  Mavic Air – 3999 zł

 – Wydajny i przenośny

– Gimbal 3-osiowy 4K

– 3-kierunkowa detekcja warunków otoczenia

– Szybko wykonuje panoramy kuliste o rozdzielczości 32 MP.

– Tryb SmartCapture

 

4. Mavic 2 Enterprise  – 9799 zł

 • Idealny dla służb mundurowych i inspekcji
 • Składany i przenośny
 • Kamera 4K
 • Do 27-minutowego czasu lotu
 • 7KM zakres sterowania
 • Możliwość dołączenia akcesoriów: lampa, głośnik
 • 4 krotny zoom, w tym 2 krotny zoom optyczny

 

5.  Phantom 4 Pro – 5999 zł

– Dla profesjonalistów poszukujących doskonałej jakości obrazu i najlepszych w branży parametrów lotu.

– Filmy wideo 4K i zdjęcia 20MP

– Do 30-minutowego czasu lotu

– Czujnik 1-calowy

– 7KM zakres sterowania

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

– Sztuka fotografii lotniczej: 6 wskazówek kompozycji fotografii lotniczej

– 5 sposobów na użycie Osmo Pocket do zdjęć nocnych.

– Szkolenia dronowe UAVO

 

Sprawdź recenzję kursu dronowego w DJI Academy wykonana przez Krzysztofa Gonciarza.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping