Blog

Huion KAMVAS Pro 22 – Recenzja

kamvas2019-pro22-head-pic
Sprzęt

Huion KAMVAS Pro 22 – Recenzja

 

Huion KAMVAS Pro 22 – Recenzja

Huion Kamvas Pro 22 jest ulepszoną wersją Huion Kamvas GT-221 Pro. Choć ich wygląd i niektóre specyfikacje mogą wyglądać tak samo, istnieją pewne kluczowe ulepszenia. Wychodząc od podobieństw, oba modele wyposażone są w wyświetlacz Full HD 1920 x 1080, kąt widzenia 178° i obsługują 100% gamę kolorów sRGB. Oba wyposażone są w 10 konfigurowalnych klawiszy funkcyjnych i pasek dotykowy po obu stronach. Dołączona podstawka również wydaje się być taka sama.

 

Kamvas Pro 22

Ekran jest wykonany ze szkła antyodblaskowego, co zmniejsza potrzebę wklejania własnego, matowego ochraniacza ekranu. Technologia pióra została również zmodernizowana. Nowe pióro ma ten sam poziom nacisku 8192 i 5080LPI, ale prędkość (RPS) została zwiększona z 233 do 266, co najwyraźniej jest najwyższym jak dotąd poziomem w branży. Pióro jest teraz również bez baterii, a także posiada możliwość pochylania (szerzej omówimy to w szczegółowym przeglądzie poniżej), co jest ogromną zaletą w obu aspektach. Bazując na miesiącach, w których testowaliśmy to urządzenie, sprawdziło się ono naprawdę dobrze i ma ładną jakość wykonania. To połączenie specyfikacji i funkcji wypełnia lukę bliższą górnej części ekranu Cintiq, dzięki czemu urządzenie to jest jedną z najlepszych alternatyw, jakie dotychczas testowaliśmy. A za cenę 3499 zł jest warte uwagi.

 

Jakość ekranu graficznego

Ekran graficzny Huion posiada ładną matową, czarną fakturę, która nie przykleja się do powierzchni i nie zatrzymuje odcisków palców. Pióro ma w sumie 20 klawiszy funkcyjnych, z czego aż 10 można dostosować do własnych potrzeb. Przyciski po lewej stronie i suwak są konfigurowalne a przyciski po prawej stronie po prostu odzwierciedlają to, co jest mapowane po lewej stronie. 10 klawiszy po każdej stronie jest więcej niż wystarczające do mapowania, więc są one zawsze w zasięgu ręki. Przesuwane paski również sprawdzają się podczas mapowania gdzie możesz zwiększyć rozmiar pędzla lub dostosować inne przydatne funkcje.

 

 

Porty 

Porty HDMI, DVI, VGA, zasilacz sieciowy i USB znajdują się po prawej stronie tabletu (jest to dobra lokalizacja, ponieważ w przypadku korzystania z podstawki kable nie będą przeszkadzały w ustawieniu go pod najniższym kątem).

Przyciski ustawień wyświetlacza znajdują się w górnej części, co ułatwia dostęp. Istnieje kilka ciekawych ustawień do regulacji temperatury.

 

 

Ekran graficzny

Podobnie jak jego poprzednik, Huion Kamvas Pro 22 wyposażony jest w 21,5-calowy panel IPS oraz wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 Full HD. Gama kolorów jest różnie oznaczana, ale w porównaniu z poprzednim modelem odpowiada ona 100% gamie kolorów sRGB. Nie posiadamy kalibratora kolorów, który by to sprawdzał, ale tylko patrząc na to, Huion zawsze dostarczał ładne ekrany nawet w swoich poprzednich modelach, a kolory wyglądają całkiem dobrze.

 

Szkło zostało zmodernizowane do antyodblaskowego, które jest świetne! Z poprzednich urządzeń, które testowaliśmy, zawsze była potrzeba zakupu i wklejania na ekran matowego ochraniacza, aby zmniejszyć odblaski i poprawić teksturę powierzchni. Ale w przypadku Kamvas Pro 22 nie ma takiej potrzeby. Nowy ekran znacząco redukuje odblaski i pozwala na gładkie uczucie podczas przesuwania dłoni podczas korzystania z pióra. Nadal nie jest on tak papierowy, jak gdybyś dołączył do niego własną matową osłonę ekranu, ale jest o wiele bardziej gładki i mniej lepki niż szklany ekran iPada. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dość solidny ekran z kilkoma mile widzianymi ulepszeniami w stosunku do starszej wersji.

 

Pióro

Pióro jest wyposażone w poziom nacisku 8192, co wydaje się być nowym standardem dla tabletów i ekranów graficznych. Najważniejsze w tym nowym piórze jest to, że nie posiada baterii. To ogromne ułatwienie, ponieważ uważamy, że jest to jeden z niewielu wielkoformatowych ekranów graficznych, które w końcu to mają. Pożegnaj się z przerwą od pracy, aby naładować pióro i przywitaj się z niekończącymi się godzinami malowania i rysowania! To po prostu sprawia, że pióro jest o wiele bardziej praktyczne.

 

Ma niską początkową siłę nacisku, która jest świetna!

Pióro ma zwykle dwa konfigurowalne przyciski, które mogą być ustawione na różne funkcje, takie jak (przełącznik ekranu, kliknięcie prawym przyciskiem, środkowe kliknięcie, a nawet kombinacja klawiszy skrótu). Przyciski mają dobrą czułość. Są one wyposażone w silikonowy uchwyt, który zapewnia dużą wygodę podczas chwytania pióra.

 

Wysokość czułości pióra wynosi 12 mm w porównaniu z 10 mm w poprzednim modelu, co pozwala na umieszczenie kursora pióra z większej odległości. Paralaksa pomiędzy piórem a ekranem jest minimalna i może być poprawiona przy użyciu ustawień kalibracji.

Kolejną niespodzianką jest obsługa pochylenia!

*Jeśli chcesz zaktualizować oprogramowanie sprzętowe i skorzystać z funkcji obsługi nachylenia, skontaktuj się z działem obsługi klienta firmy Huion.

 

Podobnie jak większość ekranów graficznych Kamvas Pro 22 jest wyposażony w uchwyt na pióro, w którym przechowywane są wszystkie dodatkowe wkłady (w sumie 10x) oraz metalowy klips ułatwiający ten proces. Dzięki nowemu uchwytowi pióro trzyma się zarówno w poziomie, jak i w pionie. Ma także dobry chwyt, który utrzymuje je na miejscu.

 

 

Wniosek

W sumie, po miesiącach testów, Kamvas Pro 22 jest bardzo solidnym ekranem graficznym.

Cena 3499 zł jest wyższa w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami, ale płaci się za lepszą jakość i większą odporność na uszkodzenia w przyszłości, jeśli chodzi o technologię.

Specyfikacja dostępna – Huion Kamvas Pro 22

 

Zobacz inne tablety graficzne marki HUION

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping