CZY MOŻNA JUŻ LATAĆ DRONEM?

22-04-2020

CZY MOŻNA JUŻ LATAĆ DRONEM? LATANIE W CZASIE EPIDEMII KORONAWIRUSA

19 kwietnia 2020 opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów, które wprowadza tak bardzo wyczekiwany przez wszystkich 1 etap luzowania obostrzeń i rozmrażania gospodarki. Najgłośniejszym elementem jest oczywiście otwarcie lasów i parków. Ale nas, droniarzy, interesuje najbardziej odpowiedź na pytanie: czy można latać?

CO ZNALAZŁO SIĘ W ROZPORZĄDZENIU?

Ale zanim o lataniu, to jeszcze na początek – co tak naprawdę znajduje się w rozporządzeniu?

Mamy przede wszystkim zniesienie zakazu przemieszczania się. A zatem możemy już wychodzić z domów, swobodnie i bez ograniczenia w czasie czy celu. Już nie tylko do apteki, po żywność czy do pracy, ale również na spacer i uprawiać sport.

To wielka zmiana, ale z nią jednocześnie – obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maski, chusty, szalika. Czyli wychodzimy, ale zasłaniamy. Pozostał nadal obowiązek zachowania dystansu, który wynosi 2m od innych osób. Ten ostatni obowiązek nie dotyczy oczywiście osób mieszkających razem.

Podsumowując – każdy z nas ma prawo swobodnie przemieszczać się, ale ma obowiązek zakrywania twarzy i zachowania odstępu 2m. W rozporządzeniu nie ma żadnego zakazu uprawiania sportu, rekreacji. Zatem latanie dronem jest dozwolone dla każdego, oczywiście przy zachowaniu powyższych zasad bezpieczeństwa i posiadanych kwalifikacji.

INFORMUJ, ŻE LATASZ

Urząd Lotnictwa Cywilnego wprowadził obecnie konieczność zgłaszania każdego lotu dronem poprzez aplikację droneradar. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i STARTUJEMY!

jesteśmy partnerem
technologicznym
WOŚP
policja straz-graniczn sluzby-bezpieczenstwa traz-pozarna wat instytut-lotnictwa gddkia skanska udt ge pge pkp-cargo pzpn pzu uniwersytet-warszawski

Jesteśmy w rejestrze:

Nasi partnerzy:

DJI
Flir
DJI Academy
Samsung