DJI Active Track: Mavic Pro

04-07-2018

Tryb Active Track jest jednym z ciekawszych w Mavic Pro. Tryb pozwala na podążanie drona za tobą robiąc Tobie filmy bez względu na to, co robisz. Mówisz dronowi, naciskając na ekranie, co ma nastąpić, a twój Mavic Pro zrobi resztę.


Co to jest active track?

Tryb active track to inteligentny tryb lotu, który Mavic Pro może wykorzystywać do automatycznego śledzenia obiektu i filmu w tym samym czasie. Może podążać za większością poruszających się obiektów, pod warunkiem, że są one odróżnialne od tła. Pamiętaj Mavic Pro może latać do ok. 55 km/h. Oznacza to, że Mavic Pro może śledzić większości aktywności, a nawet podążać za samochódem lub innym obiektem, o ile nie jeździsz zbyt szybko. Oto Mavic Pro podążający za rowerzystą:


 

 

Jak wejść w tryb aktywnego śledzenia?

Podobnie jak większość innych inteligentnych trybów lotu w Mavic Pro, możesz przejść do trybu Active Track w menu Inteligentnych trybów lotu. Uwaga: W przypadku problemów ze znalezieniem inteligentnych trybów lotu zobacz zdjęcie poniżej:Poniżej znajdziesz czynności, które należy wykonać, aby przejść do trybu aktywnego śledzenia:

1. Wystartuj Mavic Pro (3m min)
2. Stuknij ikonę pilota zdalnego sterowania po lewej stronie ekranu aplikacji DJI
3. Wybierz Active Track z trybów (pamiętaj, że możesz przesuwać palcem w poprzek, aby uzyskać więcej trybów)
4. Sprawdź, czy jesteś w trybie Active Track, patrząc w górę na symbol Drone
5. Teraz musisz wybrać, co powinno być śledzone - dotknij lub narysuj pole wokół obiektu (może być konieczne przesunięcie drona lub kamery)
6. Teraz wokół obiektu pojawia się zielone pole z napisem "GO" nad / obok
7. Po prawej stronie możesz teraz wybrać tryb Active Track (Trace, Profile lub Spotlight)
8. Naciśnij zielone pole z "Go", aby rozpocząć śledzenie obiektu
9. Obiekt może się teraz poruszać, a dron będzie podążał za nim


Opcje trybu aktywnego śledzenia Masz trzy główne opcje: Trace - podąża za obiektem, zwykle od tyłu (ale dostosowuje się do jego ruchów podczas skręcania itp.) Profil - utrzymuje boczny widok (profil) poruszającego się obiektu (i stara się nadążyć, jeśli zmienia się prędkość) Reflektor - dron pozostaje nieruchomy i śledzi obiekt poprzez zmiany kąta kamery

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty skorzystaj ze szkolenia z Podstaw Obsługi Drona DJI

Lataj Bezpiecznie! :)

Jesteśmy wpisani w rejestrze: