ISABELLA TABACCHI "Marzenie Dolomitów" x Hasselblad

08-02-2019

ISABELLA TABACCHI
Marzenie Dolomitów x Hasselblad


Fotograf krajobrazu Isabella Tabacchi uchwyciła księżycowe noce, mgliste poranki i złote godziny za pomocą X1D-50c z obiektywami XCD 30 i XCD 45. Przemierzając skaliste szczyty i głębokie doliny włoskiego łańcucha górskiego, po raz pierwszy przetestowała średni format z powodzeniem wykorzystując opcję długiej ekspozycji X1D

 

"Uwielbiam zbierać emocje w krajobrazach, które przeżywam podczas moich fotograficznych przygód", mówi Isabella. Prowadząc niezwykle szczegółowe badania przed wyruszeniem na zdjęcia, Isabella poszukuje gór, jezior i formacji skalnych, które emanują poczuciem wielkości, reprezentując duchową wielkość natury. Być może jeszcze ważniejsze jest to, że bada cykle świetlne i pogodę w każdej lokalizacji. To doprowadziło ją do Dolomitów - dokładniej do ziemskich piramid, Plätzwiesein Pustertal, Passo Gardena, Passo Sella w Val Gardena, Val Fiscalina i Seiser Alm - miejsc, w których po raz pierwszy rozpoczęła karierę fotograficzną. Opisując jej twórczy przepływ pracy od fazy fotografowania aż do końca przetwarzania obrazu, znajduje się on na ostatnim etapie, w którym kształtuje nieprzetworzony plik, aby zapisać to, co czuje i widzi w krajobrazie.

 

 

Uśmiech o poranku


Ten krajobraz jest pastwiskiem w Południowym Tyrolu, zwanym Plätzwiese. Isabella wybrała się tam na wschód słońca w ponury listopadowy poranek. Świt nie był zabarwiony "złotą godziną" ale uwielbiałam atmosferę stworzoną przez niskie chmury i mgłę wokół góry, Croda Rossa. Nazwałam ją "Smile in the Morning" na zakrzywionym szlaku na pierwszym planie, co naprawdę kontrastuje z ponurą atmosferą tego pochmurnego poranka.

 

 

Sekrety ziemi


"Ten obraz przedstawia ziemskie piramidy z Platten w Pustertal, niedaleko Percha w Południowym Tyrolu. Odwiedziłam ziemskie piramidy podczas listopadowego poranka. Pogoda była idealna dla tego rodzaju krajobrazu - mgliste ale z nieśmiałym światłem jesiennego słońca oświetlającego "małe giganty". Mgła wynurzała się z doliny w przeciągu kilku minut, więc mam mnóstwo ujęć bez mgły ale zachowuję mgliste obrazy, ponieważ kocham taką atmosferę. Uważam to za fascynujące tak interesujące zjawisko, jak ziemskie piramidy."

 

X1D, Dzień i noc


Testując X1D o każdej porze dnia, Isabella fotografowała różne scenariusze oświetleniowe, w tym kadry podczas wczesnych godzin wschodu, wieczornych barw i nocnych niebios. "W każdych warunkach X1D spisał się wyjątkowo dobrze, zwłaszcza gdy chodziło o uchwycenie kolorów krajobrazu i rozproszonego światła" - stwierdza Isabella. Na jej obrazie Star of the Day, aparat lustrzany średniego formatu doskonale radził sobie z silnym podświetleniem, dzięki czemu mgliste światło słoneczne i szczegółowe cienie harmonizują doskonale. Była nawet w stanie oddać słońce jak gwiazda używając bardzo niskiej przysłony, stąd tytuł obrazu. W nocnych ujęciach takich jak Lonely in the Moonlight, łatwo odtwarzała szczegóły z maksymalną ostrością używając długich czasów otwarcia migawki i prostego samowyzwalacza. "Aby przetestować działanie czujnika podczas długich ekspozycji w nocy z wysokim ISO, użyłam czasów otwarcia migawki około 4 minut, ISO 3200 i f / 4 - wyniki były niesamowite przy minimalnym szumie."

 

 

"Trójwymiarowość plików X1D jest niesamowita"

 

Każdy ostatni szczegół


Zaskoczona ilością detali w zdjęciach surowych obrazów X1D, Isabella była jeszcze bardziej pod wrażeniem trójwymiarowości swoich górzystych kadrów. Dzięki temu połączeniu udało jej się uzyskać całkowitą swobodę w fazie postprodukcji, przenosząc swoją twórczą wizję na inny poziom. "Wyniki X1D to pliki o ekstremalnym bogactwie pod względem jakości co jest ogromną przyjemnością wizualną po wydrukowaniu!", Wykrzykuje Isabella.

 

 

 

O ISABELLI TABACCHI
Podczas studiów w Bolonii, aby zostać farmaceutą Isabella Tabacchi zaczęła uczęszczać na podstawowe kursy fotografii i wypełniać swoje prawdziwe powołanie. Dorastając w małej włoskiej miejscowości, zawsze lubiła spędzać czas w przyrodzie, więc wydawało się naturalne, że jej fotograficzne talenty skierowały się w stronę krajobrazów. "Takie miejsca są w stanie wywołać silne emocje w mojej duszy. Moje naturalne środowisko to góry; mam wrażenie, że jestem wolna od codzienności i potrafię naprawdę marzyć - mówi Isabella.

 

Obiektyw HASSELBLAD X1D I XCD
X1D-50c to najnowocześniejszy średnioformatowy aparat z niesamowitymi funkcjami zapakowanymi w przenośny format. Linia dedykowanych obiektywów XCD obejmuje dziewięć różnych ogniskowych, w tym XCD 3,5 / 30 i XCD 3,5 / 45. Łącznie pozwalają na jeszcze bardziej twórcze możliwości. Dowiedz się więcej tutaj.

 

© ISABELLA TABACCHI // THE DRESS
CAMERA: HASSELBLAD X1D-50C
źródło: hasselblad.com
jesteśmy partnerem
technologicznym
WOŚP
policja straz-graniczn sluzby-bezpieczenstwa traz-pozarna wat instytut-lotnictwa gddkia skanska udt ge pge pkp-cargo pzpn pzu uniwersytet-warszawski

Jesteśmy wpisani w rejestrze: