Osmo Action vs. Osmo Pocket

03-06-2019

 

Podobnie jak Osmo Pocket, najnowsza wersja Osmo Action jest doskonałym towarzyszem codziennych przygód, dzięki czemu możesz uchwycić każdą ekscytującą chwilę.

 

 

Ponieważ oba urządzenia Osmo są przenośnymi, wysokowydajnymi aparatami wyposażonymi w inteligentne funkcje, podjęcie decyzji o tym, które urządzenie jest dla Ciebie idealne, może nie być łatwe. Każda osoba ma inny styl życia i napotyka wyjątkowe sytuacje z dnia na dzień. Aby dokonać właściwego wyboru, znajomość różnicy między tymi dwoma aparatami jest niezbędna. Ponadto warto wiedzieć, jakich się spodziewać. Ten artykuł pomoże ci podjąć decyzję.

 

Stabilizacja

Podczas gdy Osmo Pocket wykorzystuje mechaniczny 3-osiowy gimbal jako system stabilizacji aparatu, Osmo Action tworzy materiał bez drgań dzięki RockSteady, zaawansowanej technologii DJI, która zawiera połączenie elektronicznego systemu obrazu (EIS) i złożonych algorytmów. RockSteady zapewnia niewiarygodnie stabilny materiał, nawet w najbardziej dynamicznych ujęciach.

 

 

Wydajność kamery

 

Zarówno Osmo Pocket, jak i Osmo Action są kamerami o wysokiej wydajności z  matrycą 1/2.3, które mogą rejestrować 12-megapikselowe obrazy i filmy w 4K przy 60 klatkach na sekundę. Zakres ISO obu aparatów wynosi 100–3200, niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia, czy filmujesz.

 

 

Osmo Action wkracza do gry dzięki możliwości nagrywania filmów HDR. Ulepszony zakres dynamiki w materiale zapewnia naturalne przejścia między jasnymi i ciemnymi obszarami, przechwytując szczegóły, które często są tracone w słabym oświetleniu.

 

 

Kreatywne tryby fotografowania

 

Timelapse

Osmo Action obsługuje Timelapse, idealny do skracania czasu i ruchu podczas każdego wyjazdu. Wybierz kadr, czas trwania i pozwól urządzeniu działać zgodnie z jego magią. Wygodny i łatwy w konfiguracji Timelapse jest fantastyczną opcją, aby uchwycić swoje chwile w niewiarygodny sposób.

 

Motionlapse

Oprócz Timelapse, Osmo Pocket oferuje MotionLapse, co pozwala na filmowanie bez konieczności większej edycji. Po prostu umieść go na płaskiej powierzchni i wybierz Motionlapse. Następnie ustaw ścieżkę ruchu gimbala, interwał i czas trwania. Osmo Pocket automatycznie wykonuje nagrywanie i przetwarzanie.

 

 

Slow Motion

 

Zwolnione tempo jest świetne dzięki czemu sceny stają się bardziej epickie. 4x zwolnione tempo Osmo Pocket rejestruje szczegóły również w ruchu, których nie można złapać przy normalnej prędkości. Jako, że nowo wydany Osmo jest kamerą akcji, został zaprojektowany do rejestrowania niezwykle dynamicznych scen. Aby uzyskać jeszcze lepsze kadry najbardziej intensywnych chwil, 8-krotne zwolnione tempo zapewnia rozdzielczość 1080p i 240 klatek na sekundę.

 

 

Long Exposure

 

Aby wykonać zdjęcia z długim czasem naświetlania, szybkość migawki Osmo Pocket można ustawić na 8 sekund. Osmo Action zapewnia możliwość spowolnienia czasu otwarcia migawki do 120 sekund, co jest idealne do uchwycenia nocnego nieba pełnego gwiazd.

 

 

ActiveTrack vs. FOV 145 °

 

W przeszłości vlogerzy pbyli wielozadaniowi np. skupiali się na trzymaniu w kadrze podczas rozmowy i tworzenia treści. Specjalnie dla początkujących uzyskanie idealnego ujęcia było często czasochłonnym procesem. Osmo Pocket ActiveTrack i FaceTrack to doskonałe funkcje upraszczające ten proces. W trybie ActiveTrack kamera Osmo Pocket podąża za wybranym obiektem płynnymi ruchami dzięki 3-osiowemu gimbalu. W trybie Selfie Osmo Pocket wykrywa ludzką twarz w kadrze i stale ją śledzi. W ten sposób vlogerzy są w stanie bardziej skupić się na treści niż sprawdzać transmisję na żywo z kamery.

 

 

Jeśli używasz Osmo Action, nie będziesz musiał się martwić, że wyjdziesz z kadru podczas nagrywania, ponieważ jego szerokokątny obiektyw ma FOV 145 °.

 

Niektórzy użytkownicy mogą mieć obawy dotyczące efektu rybiego oka podczas nagrywania za pomocą obiektywu szerokokątnego. Nie musisz się jednak martwić. Osmo Action zawiera funkcję Dewarp, która eliminuje zniekształcenia podczas fotografowania zbliżeń.

 

 

SnapShot

 

Jeśli kilka sekund potrzebnych do aktywacji Osmo Pocket nadal nie jest wystarczająco szybkie, funkcja SnapShot Osmo Action może wzbudzić Twoje zainteresowanie. Naciśnij spust migawki, aby włączyć i rozpocząć nagrywanie w czasie krótszym niż 2 sekundy.

 

 

Sterowanie kamerą i wyświetlacz

 

Osmo Pocket

Osmo Pocket posiada 1,08-calowy ekran dotykowy, który umożliwia zmianę różnych ustawień. Przełączaj się między trybami fotografowania, odtwarzaniem nagrań i innymi. Osmo Pocket jest wyposażony w przycisk migawki / nagrywania i przycisk zasilania / funkcji.

 

Przycisk zasilania

Przycisk zasilania służy do włączania i wyłączania aparatu. W widoku z kamery naciśnij ten przycisk, aby uzyskać szybki dostęp do podstawowych funkcji, takich jak przełączanie między trybem zdjęć i wideo oraz ponowne centrowanie i obracanie aparatu.

 

 

Podczas dostosowywania ustawień naciśnij przycisk zasilania, aby wrócić do poprzedniego okna.

 

Aplikacja DJI Mimo

 

Aby uzyskać bardziej zaawansowane sterowanie, możesz podłączyć Osmo Pocket do smartfona, korzystając z uniwersalnego adaptera lub modułu bezprzewodowego. Pozwala to używać DJI Mimo do sterowania kamerą, dostosowywania parametrów, zmiany ustawień i uzyskiwania dostępu do zaawansowanych funkcji nagrywania.

 

Osmo Action

Podwójne ekrany:

 

Jeden ekran dotykowy o przekątnej 2,25 cala z tyłu, służący do podglądu aparatu, regulacji ustawień, trybów fotografowania i odtwarzania.

Kolejny 1,4-calowy ekran przedni pokazuje widok z kamery na żywo, idealny do robienia selfie.

 

 

Na górze kamery akcji znajdziesz przycisk zasilania i przycisk migawki. Istnieje również wielofunkcyjny przycisk QS, który znajduje się z boku urządzenia.

 

Przycisk QS

 

W widoku z kamery naciśnij przycisk QS, aby szybko przełączać się między najczęściej używanymi trybami. Stuknij ikonę w prawym górnym rogu, aby wybrać tryby i dodać je do interfejsu QS. W Ustawieniach lub Odtwarzaniu naciśnij przycisk QS, aby powrócić do widoku kamery. Naciśnij i przytrzymaj przycisk QS, aby przełączać się między dwoma ekranami.

 

 

Sterowanie Głosowe

 

Nagrywaj bez użycia rąk dzięki funkcji sterowania głosowego Osmo Action. Ta przydatna funkcja pozwala wykonać pięć podstawowych funkcji, wypowiadając głośne polecenia.

 

 

Aplikacja DJI Mimo

 

Podobnie jak Osmo Pocket, Osmo Action jest również wspierany przez aplikację DJI Mimo. Możesz połączyć Osmo Action z urządzeniami mobilnymi bezprzewodowo przez Wi-Fi lub Bluetooth bez żadnych dodatkowych akcesoriów.

 

 

Wydajność

Spójrzmy na specyfikacje obu urządzeń.

 

 

Trwałość

Osmo Pocket nie jest bynajmniej delikatnym urządzeniem. Jednak jeśli chodzi o trwałość, Osmo Action zdecydowanie ma przewagę. Obiektyw i tylny ekran dotykowy pokryte są ochronną powłoką chroniącą przed odciskami palców, która odtrąca olej, wodę, brud i inne małe cząsteczki.

 

 

Dodatkowo może być używany na głębokości do 11 m pod wodą bez dodatkowych akcesoriów.

 

 

Cena 

 

Innym ważnym czynnikiem dla większości konsumentów jest koszt każdego urządzenia. Osmo Pocket można kupić w cenie 1599,- a Osmo Action 1699,-

 

Wniosek: Które Osmo jest dla Ciebie lepsze?

 

Po dogłębnym porównaniu czas wybrać kamerę Osmo najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb. Obie kamery Osmo są urządzeniami przenośnymi, które zapewniają doskonałą jakość obrazu, ale jeśli jesteś miłośnikiem adrenaliny, a twoje życie jest nieco bardziej ryzykowne, Osmo Action będzie urządzeniem dla Ciebie. Dzięki niezawodnej wodoodpornej konstrukcji może wytrzymać trudniejsze warunki. Osmo Action, zdolny do fotografowania w niskich temperaturach do -10 ° C, jest idealnym towarzyszem dla entuzjastów sportów i podróżników.

 

 

Osmo Pocket jest przeznaczony dla twórców, którzy chcą uchwycić swoje codzienne życie za pomocą płynnego, kinowego materiału filmowego przy użyciu 3-osiowego gimbala. Osmo Pocket oferuje również łatwe w użyciu tryby, takie jak Timelapse i Motionlapse, pozwalające na tworzenie filmów, idealnych dla twórców różnych treści i vlogerów.

 

 

Zapewniamy, że zrobione zdjęcia i nagrania będą wysokiej jakości, bez względu na to, na którą kamerą Osmo się zdecydujesz.

 

           Osmo Pocket 1599,- 

           

 

             Osmo Action 1699,- 

            

 

 

źródło: DJI Support

jesteśmy partnerem
technologicznym
WOŚP
policja straz-graniczn sluzby-bezpieczenstwa traz-pozarna wat instytut-lotnictwa gddkia skanska udt ge pge pkp-cargo pzpn pzu uniwersytet-warszawski

Jesteśmy w rejestrze:

Nasi partnerzy:

DJI
Flir
DJI Academy
Samsung