Spark Sphere Mode: Zrób zdjęcia 360 z aplikacją DJI Go 4

06-02-2019

Spark Sphere Mode: Zrób zdjęcia 360 z aplikacją DJI Go 4

 

Wiesz jak łatwy w użyciu jest dron DJI Spark z mini kamerą? Jest to pierwszy dron, który możesz kontrolować samymi gestami.

Spark potrafi wykonać zdjęcia w kształcie planety z efektem "rybie oko" w funkcji panoramy. Tę "Kulę" można następnie udostępnić w mediach społecznościowych. Tryb Sphere został dołączony do najnowszej wersji aplikacji mobilnej DJI GO 4 i wszystkich kolejnych aktualizacji oprogramowania do Sparka.

 

Jak łatwo można uzyskać taki efekt? Czy oryginalne sfery zostaną zapisane na karcie SD tak jak inne tryby panoramiczne?

Czy mogę pobrać je na mój telefon i udostępnić je bezpośrednio moim kanałom społecznościowym?

Odpowiadamy na te pytania.

 

Testy sferyczne wewnątrz

Nasza pierwsza "little planet" miała być próbą. Użyliśmy drona Spark, dwie baterie i iPhone 7 plus bez dedykowanego kontrolera do Sparka. Aby wykonać zdjęcie sferyczne połącz telefon przez Wi-Fi i wystartuj, następnie wejdź w ustawienia aparatu, a pod Pano pojawi się słowo "Sphere".

 

Ustaw Sparka trochę więcej niż 1,5 m i naciśnij ikonę Sphere po prawej stronie aplikacji. 

 

 

Spark wykona łącznie 46 zdjęć i możesz monitorować postępy w aplikacji.

 

 

Po zakończeniu pojawi się komunikat "Pano zakończony sukcesem". Rzeczywisty proces Sphere trwa niecałe dwie minuty, a w tym start i lądowanie można wykonać w ciągu około 2 minut i 15 sekund. Nie najlepszy, ale to dopiero początek!

 

 

Wybierz swoje ulubione miejsce do Sphere

Znajdź bezpieczne miejsce i wznieś się do maksymalnej wysokości 50 m i włącz funkcję Sphere.

 

Sfery wymagają dłuższego czasu w powietrzu więc wystarczy podzielić czas potrzebny na zrobienie jednego na 16-minutowy czas pracy na baterii. Ostrożne szacunki: prawdopodobnie można było sfotografować trzy lub cztery sfery na jednym ładowaniu.

 

W każdym razie możesz podejrzeć efekt pracy w trybie odtwarzania. Wystarczy dotknąć miniatury ikona sfery a aplikacja zacznie łączyć ze sobą zdjęcia. Gdy to zrobisz, na ekranie pojawią się epickie kadry. Możesz nawet zmienić perspektywę, wchodząc w interakcje z nimi w ten sposób. Niesamowite.

 

 

Istnieje możliwość pobrania sfer na telefon ale zamiast tego otrzymasz wspaniałą panoramę. Drugą podstawową opcją po wybraniu jest udostępnienie ich bezpośrednio w mediach społecznościowych. DJI GO 4 może to zrobić ale musisz udostępnić przez SkyPixel. SkyPixel zamiast tego przesyła link do innych kanałów w mediach społecznościowych. 

Pamiętaj że za pomocą kontrolera odległość transmisji Sparka powiększa się do ok. 1 km (bez zakłóceń), zwiększając jednocześnie limit wysokości do  ok. 150 m. Pomyślcie teraz, jak epickie byłyby zdjęcia sferyczne!

 

          

 

 

źródło: https://store.dji.com/guides/spark

jesteśmy partnerem
technologicznym
WOŚP
policja straz-graniczn sluzby-bezpieczenstwa traz-pozarna wat instytut-lotnictwa gddkia skanska udt ge pge pkp-cargo pzpn pzu uniwersytet-warszawski

Jesteśmy wpisani w rejestrze: