Szkolenia warsztatowe
24 lipca 2021 2022-04-28 12:02Szkolenia warsztatowe
Dla kogo?

Gwarantujemy!
Warsztaty dronowe
Szkolenia warsztatowe skierowane są dla operatorów dronów już posiadających świadectwo kwalifikacji UAVO lub certyfikat kompetencji pilota, którzy planują używanie bezzałogowego statku powietrznego w zawodzie. Kurs prowadzony jest przez doświadczonych instruktorów, w jednym z pierwszych ośrodków szkoleniowych w Polsce. Celem tego kursu jest rozwinięcie warsztatu filmowo-dronowego, udoskonalanie swoich ujęć i umiejętności. Każdy pasjonat lotnictwa znajdzie odpowiednie szkolenie dla siebie. W skład warsztatów wchodzi szkolenie teoretyczne oraz szkolenie praktyczne, które z pewnością w interesujący i wyczerpujący sposób pomogą udoskonalić dotychczasowe zdolności operatora bezzałogowego statku powietrznego. Jeśli już jesteś pilotem drona i chcesz nauczyć się wykonywać profesjonalne zdjęcia oraz kręcić filmy z powietrza to ten rodzaj szkoleń będzie idealnym wyborem.
Warsztaty – drony wyścigowe
Dla fanów rywalizacji oferowane są warsztaty Freestyle Racing Flying w postaci szkolenia. Mają na celu przybliżyć zainteresowanym kursantom tematykę dronów wyścigowych, objaśnić ich budowę, zastosowanie oraz prawo jakie je obowiązuje. Podczas szkolenia chętni poznają podstawy akrobacji, zrozumieją jak działają drony wyścigowe, a na sam koniec wezmą udział we wspólnym wyścigu wszystkich uczestników.
Wyścigi dronów to świeża, ale już dynamicznie rozwijająca się forma sportu. Jest to wydarzenie niezwykle widowiskowe, dodatkowo ciekawe, ponieważ wraz z rozwojem dronów, wyścigi oraz tory i przeszkody są coraz bardziej spektakularne. Warto wspomnieć, że pierwsze oficjalne zawody odbyły w 2015 roku w USA, w tym samym roku w Gdyni zorganizowano pierwszy DronFestiwal. Od tego momentu wydarzenia przechodzą rewolucję zbierając wokół dronów grono pasjonatów.
Kurs operatora drona
Każde szkolenie pilota drona wymaga wprowadzenia w postaci części teoretycznej. Materiał różni się między sobą, ale cel jest ten sam, by pilot drona bezpiecznie potrafił obsługiwać bezzałogowe statki powietrzne. Podczas kursu przedstawione są między innymi:
wprowadzenie do zasad wykonywania lotów dronami
operacyjne środki ograniczające ryzyko
przedstawienie procedur mających zastosowanie w sytuacjach niebezpiecznych i normalnych
przedstawienie prawidłowego zachowania w sytuacjach awaryjnych.
Operator (pilot) w trakcie kursu nauczy się oceniać warunki lotów na podstawie analizy ryzyka, uzupełni wiedzę na temat obsługi, budowy i działania systemów bezzałogowych statków powietrznych.
Kurs odbywa się pod okiem instruktora z wieloletnim doświadczeniem, w ośrodku do tego przeznaczonym i uznanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Kurs praktyczny związany jest z wykonywaniem czynności lotniczych w celu utrwalenia wiedzy zawartej w teorii. Jeśli kursant nie posiada jeszcze swojego drona to w ramach szkolenia często oferowany jest wynajem sprzętu. Po ukończonym kursie każdy uczestnik dostaje potwierdzenie odbycia szkolenia UAVO, dodatkowo wiele ośrodków szkoleniowych oferuje dla swoich kursantów benefity, takie jak zniżki na serwis dronów czy sprzęt.
Jaki kurs na drona?
Na początek drobne przypomnienie dla początkującego pilota drona. Wyróżniamy dwie kategorie szkoleń: otwartą i szczególną, które różnią się między sobą i nadają inne kompetencje pilotowi drona. W kategorii otwartej zawsze latamy w zasięgu wzroku, natomiast szkolenia UAVO w kategorii szczególnej mają rozbudowane scenariusze i możliwości wykonywania lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi. Każdy pasjonat lotnictwa znajdzie coś dla siebie. Po ukończeniu wymienionych szkoleń Urząd Lotnictwa Cywilnego nadaje uprawnienia UAVO. Kursy i materiały szkoleniowe są zgodne z wymogami i programem ULC.
Kategoria otwarta
W kategorii otwartej wyróżniamy trzy podkategorie: A1, A2 i A3. By wykonywać operacje w podkategoriach A1 i A3 należy ukończyć szkolenie online i zaliczyć końcowy test potwierdzający zdobycie wymaganej wiedzy. Dodatkowo podkategoria A2 wymaga zdania przez pilotów dronów egzaminu teoretycznego metodą stacjonarną oraz ukończenia praktycznego szkolenia w trybie samokształcenia. Kategoria otwarta umożliwia wykonywanie operacji niskiego ryzyka.
Kategoria szczególna
Kategoria szczególna obejmuje operacje w zasięgu wzroku VLOS (Visual Line of Sight) i BVLOS (Beyond Visual Line of Sight) poza zasięgiem wzroku wymagające uzyskania zezwolenia z racji większego ryzyka dla osób trzecich (operacje, które przekraczają ograniczenia kategorii otwartej – o wyższym stopniu ryzyka). Na szkolenie w tej kategorii składa się część teoretyczna i część praktyczna, po zakończeniu kursu pilot drona musi zdać egzamin potwierdzający nabyte umiejętności.
Ile trwa kurs z obsługi drona?
Czas trwania kursu zależy od wyboru szkolenia, ale najczęściej są to 3 dni, z czego szkolenie teoretyczne często jest w formie online, więc kursant sam decyduje w jakim czasie przyswoi sobie konkretne materiały szkoleniowe. Ta część szkolenia przygotuje pilotów dronów do egzaminu państwowego. Podmiot szkolący podczas szkolenia praktycznego charakteryzuje indywidualne podejście do operatora drona oraz pilota drona, wsparcie i dzielenie się wiedzą wymaganą do wykonywania operacji przez pilota bezzałogowego statku powietrznego.
Ile kosztuje kurs na operatora drona?
Cena kursu zależna jest od kategorii i masy drona. W kategorii otwartej szkolenie i test online są bezpłatne, jednak w podkategorii A2 płatny jest egzamin teoretyczny pod nadzorem, po którym uzyskuje się Certyfikat Kompetencji pilota bezzałogowych statków powietrznych. W kategorii szczególnej kurs VLOS kosztuje od 799 do 2000 złotych, natomiast kurs BVLOS od 1700 w górę.
Często w miejscach szkoleniowych możliwe jest dofinansowanie kursu latania dronem ze środków Unii Europejskiej. Akademie chętnie oferują kursantom zniżki na serwis dronów i zakup sprzętu, a także wynajem drona. Dla chętnych oferowane są dodatkowe indywidualne zajęcia praktyczne.
Wykonywanie procedur pilotażowych normalnych
Umiejętność wykonywania procedur pilotażowych normalnych i procedur mających zastosowanie w sytuacjach niebezpiecznych to obowiązkowy punkt podczas szkolenia praktycznego. Podmiot szkolący w ten sposób sprawdza wiedzę i umiejętności operatorów dronów takie jak kontrola pilota bezzałogowego statku powietrznego nad sprzętem oraz użytkowanie go w taki sposób by uniknąć zagrożeniu bezpieczeństwa.
Zastosowanie drona w działalności gospodarczej
Drony zyskują coraz większą popularność, nie tylko jako rozrywka czy rekreacja. Bezzałogowe statki powietrzne znalazły zastosowanie w różnych dziedzinach i obszarach naszego życia. Ich mały rozmiar, ekonomiczność i zwinność wpływają na rosnące zapotrzebowanie. BSP mogą być wykorzystywane w trudno dostępnych miejscach dla człowieka, umożliwiają nagrywanie, analizy i pomiary poboru wody oraz smogu, czy weryfikacji produktów używanych do ogrzewana budynków. Wykorzystuje się je do zapisu postępów prac budowalnych, restrukturyzacji dróg, w geodezji do mapowania terenów i obiektów, w rolnictwie używa się dronów w celu wykonania pomiarów i monitorowania wzrostu upraw.
Zastosowanie drona w branży filmowej
Drony wzniosły na wyższy stopień realizację projektów w branży filmowej, fotograficznej i turystycznej. Coraz częściej na ślubach, weselach, czy różnych eventach można dostrzec obecność bezzałogowych statków powietrznych. Wykorzystywane są one do produkcji filmowej, teledysków czy dokumentacji różnych akcji. Materiały wykonane z powietrza to nie tylko piękna pamiątka, ale też możliwość dobrej reklamy poprzez dotarcie do nowych klientów. Drony umożliwiły realizację wirtualnych spacerów w celu promocji wydarzeń, miejsc czy miast.
Nowe technologie umożliwiają wybicie się w oryginalny sposób ponad konkurencję, dostrzegalna wszechstronność dronów wpływa na ciągły rozwój urządzeń i stale rosnące zainteresowanie ich wykorzystaniem. Jeśli chcesz latać dronem, nauczyć się wykorzystywać maksymalnie jego potencjał i wykonywać projekty w najlepszy możliwy sposób to rozważ szkolenia warsztatowe.
Co gwarantuje szkolenie warsztatowe?
Przede wszystkim gwarantowane jest szkolenie prowadzone przez najlepszych specjalistów DJI w Polsce, omawianie zagadnień z ekspertami w swoich dziedzinach oraz dostępność do najlepszej jakości sprzętu DJI. Dla wszystkich kursantów czekają zniżki sprzętowe DJI i wiedza, którą specjaliści chcą się podzielić, by każdy chętny wykonywał swoją pracę jeszcze lepiej.
Ile zarabia operator drona?
Rosnąca popularność bezzałogowych statków powietrznych oraz ich możliwości użytkowania w wielu branżach wpływają na ceny za usługi z nimi związane. W koszty za usługę wliczane jest doświadczenie operatora, jakość zdjęć, jakość sprzętu, ilość wykonanych operacji do zlecenia oraz liczba oddanych materiałów. Ceny za jeden dzień zdjęciowy wahają się między tysiącem do 4 tysięcy złotych. Jednak końcowa wycena zależy od sposobu rozliczenia pracy operatora bezzałogowego statku powietrznego oraz rozmowy z klientem.
Zaświadczenie ukończenia kursu
Zaświadczenie ukończenia szkolenia UAVO otrzymuje każdy kursant, a na jego podstawie wydawane jest certyfikat kompetencji. Dokument powinienem zawierać kategorię oraz przedział wagowy bezzałogowego statku powietrznego.
Uprawnienia operatora drona
Potwierdzenie rejestracji jest dokumentem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji i upoważniającym do wykonywania lotów dronem w określonej kategorii. Wydawane jest przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i jest ono wymagane w przypadku lotów innych niż rekreacyjne i sportowe.
Urząd Lotnictwa Cywilnego
Urząd Lotnictwa Cywilnego nadzoruje eksploatacje statków powietrznych, prowadzi ich rejestry, a także upoważnia podmioty do przeprowadzania szkoleń i egzaminów dla pilotów bezzałogowych statków powietrznych.