Ronin-SC Vs Ronin-S: porównanie

24-07-2019

Ronin-S

Ronin S jest doskonałym stabilizatorem dla kamer DLSR, oferującym doskonałą kompatybilność z szeroką gamą konfiguracji obiektywów. Teraz, wraz z wprowadzeniem na rynek Ronin-SC, użytkownicy otrzymują lekki, przenośny stabilizator, który został zaprojektowany dla kamer bez lusterkowych. Więc, który z nich powinieneś kupić? W tym artykule porównawczym przetestowaliśmy oba ręczne stabilizatory.

 

Nowy Ronin-SC, oferujący doskonałą 3-osiową stabilizację, lekką konstrukcję i dodatkowe funkcje. Jako najnowszy dodatek do serii Ronin, wprowadzenie tego ręcznego gimbala wzbudziło zainteresowanie fotografów i filmowców. W tym porównaniu stabilizatorów, przedstawiamy wam najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

 

 

Design

Ronin-S i Ronin-SC mają przenośną, zdejmowaną konstrukcję, co czyni je bardzo wygodnymi w transporcie.

Ronin-SC waży zaledwie 1,1 kg, co czyni go niezwykle wygodnym w transporcie, gdy przemieszczasz się

do różnych miejsc. Mniejszy profil Ronin-SC ułatwia przechowywanie gimbala w plecaku lub w futerale.

 

 

Użytkownicy mogą przełączyć Ronin-SC z powrotem do trybu storage bez względu na to, jak ustawiono osie,

co sprawia, że transport jest niezwykle łatwy. Oznacza to również, że Ronin-SC nie musi być wyważony

za każdym razem, gdy go używasz.

 

 

Kompatybilność kamery

 

Jest to kluczowy aspekt, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, który gimbal jest dla Ciebie odpowiedni. Podczas gdy Ronin-S może być używany z szeroką gamą lustrzanek cyfrowych i kamer bez lusterkowych, Ronin-SC został zaprojektowany specjalnie dla kamer bez lusterkowych o wadze do 2 kg.

 

Poniżej znajduje się lista szeroko używanych kamer, które są kompatybilne z kamerami Ronin-SC:

 

 

Konfiguracja

 

Ronin-SC posiada blokady osi, które znacznie przyspieszają ustawianie i wyważanie gimbala. Quick-Release Plate to kolejna przydatna funkcja szybkiego kadrowania, dająca użytkownikom możliwość wykorzystania wstępnych konfiguracji.

 

 

Wszystkie osie gimbala mogą być zablokowane podczas transportu.

 

 

Poniższy film pokazuje, jak skonfigurować Ronin-S:

 

 

Cechy

 

Poniższe funkcje są obsługiwane przez obie wersje Ronina:

Panorama

Wykonuj szerokie zdjęcia FOV (pole widzenia) z funkcją Panoramy.

 

Timelapse & Motionlapse

Timelapse i Motionlapse to skuteczne techniki wyświetlania upływu czasu i ruchu w sposób kinematograficzny.

 

Tryb sportowy

 

Oba gimbale Ronin są wyposażone w tryb sportowy, co daje Ci możliwość utrzymania szybko poruszających się obiektów w kadrze i łatwego tworzenia unikalnych przejść.

 

 

Ronin-SC posiada również kilka nowych, ciekawych funkcji. Sprawdźmy je!

 

ActiveTrack 3.0

 

Ronin-SC to pierwszy gimbal z linii produktów Ronin obsługujący technologię ActiveTrack 3.0. Korzystanie Ronin-SC Phone Holder, smartfon dołączony powyżej aparatu jest połączony z poziomu aplikacji Ronin i Ronin-SC i może dokładnie śledzić obiekt. ActiveTrack 3.0 może być używany do szybkiego wybierania, śledzenia i nagrywania poruszającego się obiektu.

 

 

Force Mobile 

 

Ta funkcja Ronin-SC oferuje zupełnie nowy sposób kontrolowania Twojego gimbala. Użytkownicy mogą kontrolować Ronin-SC poprzez ruch swojego smartfonu, oferując unikalną, instynktowną metodę filmowania.*

 

 

Specyfikacje

 

Teraz, gdy zajęliśmy się głównymi punktami, spójrzmy na obie specyfikacje:

 

Wybór stabilizatora

 

Jeśli używasz aparatu DSLR w swoich projektach i masz bardziej rozbudowane ustawienia obiektywu oraz bardziej ambitne wymagania, Ronin-S jest doskonałym wyborem dla Ciebie. Ronin-S to obowiązkowy ręczny gimbal dla filmowców, twórców treści i właścicieli aparatów DSLR.

 

 

Dla twórców treści, którzy chcieliby mieć lżejszy i bardziej przyjazny w podróży stabilizator, Ronin-SC jest niezbędnym dodatkiem do ich sprzętu. Idealny dla vloggerów i fotografów weselnych, którzy fotografują w ruchu, Ronin-SC staje się silnym liderem na rynku kamer bezlustrowych. 

 

 

źródło: https://www.dji.com/support

jesteśmy partnerem
technologicznym
WOŚP
policja straz-graniczn sluzby-bezpieczenstwa traz-pozarna wat instytut-lotnictwa gddkia skanska udt ge pge pkp-cargo pzpn pzu uniwersytet-warszawski

Jesteśmy w rejestrze:

Nasi partnerzy:

DJI
Flir
DJI Academy
Samsung