https://flyandfilm.pl/

Blog

Porady dotyczące bezpiecznego latania: Latanie w ciasnych przestrzeniach

dji academy flyandfilm
DJI Academy / Wiedza

Porady dotyczące bezpiecznego latania: Latanie w ciasnych przestrzeniach

Poznaj swojego drona


Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które zalecamy przed wyruszeniem dronem w podróż i lataniem nim w miejscach, które mogą sprawić Ci kłopot. Znajdź bezpieczne miejsce w otwartej przestrzeni, aby zapoznać się z jego działaniem. Najlepiej nauczyć się, jak go używać i czuć się z nim komfortowo, zanim zabierzesz go w ciasne miejsca lub zaczniesz latać w celach komercyjnych.

Plaża poza sezonem mogła być bezpiecznym miejscem. Możliwość latania na otwartej przestrzeni, ćwiczenia ruchów kamery i przyzwyczajenia się do sterowania była bardzo pomocna. Kiedy przyszło do latania w bardziej zamkniętych przestrzeniach, nabierzesz pewności siebie podczas wykonywania manewrów, które początkowo mogą być za ryzykowne.

Poznaj przestrzeń wokół siebie

Pod wieloma względami do fotografowania trzeba podchodzić tak, jakby to była lokacja filmowa i przed przystąpieniem do zdjęć trzeba zrobić zwiad. Przydatne jest chodzenie po okolicy i wyobrażanie sobie w głowie typów ujęć, które zamierzasz później nakręcić.

Teraz za każdym razem, gdy zamierzasz nakręcić ujęcia domu z powietrza, przejdź po obiekcie, upewniając się, że wiesz, co chcesz zrobić. Dzięki temu moje loty stały się o wiele bardziej precyzyjne i kliniczne.

Umiejętność latania tyłem

Może to zabrzmi głupio, ale kolejną istotną rzeczą jest wiedza, jak sterować dronem, gdy jest on zwrócony w przeciwnym kierunku. Gdy dron jest skierowany do tyłu, elementy sterujące nie zmieniają się w magiczny sposób na Twoim kontrolerze!

Dlatego jeśli chcesz pociągnąć drona do przodu, ponieważ za bardzo zbliżył się do drzewa, poleci on do tyłu, chyba że wiesz, co robisz. To samo dotyczy latania od lewej do prawej.

Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej mylących rzeczy, jeśli chodzi o przyzwyczajenie się do latania dronem. Dlatego właśnie zalecam ćwiczenie na otwartej przestrzeni, gdzie w nic nie uderzysz.

Zawsze trzymaj drona w zasięgu wzroku

Zawsze podążaj za swoim dronem, abyś mógł zobaczyć, jak blisko jesteś innych rzeczy. Gdy lecisz dronem daleko od siebie, trudno jest ocenić percepcję głębi. Utrzymywanie go w zasięgu wzroku to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na uniknięcie potencjalnej kolizji. Nawet przy włączonym unikaniu przeszkód najlepiej jest cały czas mieć drona na oku.

Podsumowanie

Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie podczas latania, ponieważ nie chcemy ryzykować uszkodzenia naszych drogich dronów podczas lotu. Najprostszym sposobem na uniknięcie szkód jest świadomość otoczenia i wiedza, jak kontrolować drona, którym latasz. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Nie ma sensu siedzieć w domu, oglądając filmy i czytając instrukcje. Wszystko zależy od doświadczenia. Wyjdź z domu i leć!