https://flyandfilm.pl/

Blog

Zasady rekreacyjnych lotów dronem Australia i Oceania

lotyaustralia
Wiedza

Zasady rekreacyjnych lotów dronem Australia i Oceania

Poniżej znajdziesz zasady lotów dronem w Australii i Oceanii wraz z obowiązującym prawem lotniczym.

Zasady dotyczą tylko lotów rekreacyjnych. Napisz w komentarzu gdzie jedziesz a sprawdzimy dla Ciebie obowiązujące przepisy danego kraju 🙂

/TEN WPIS MOŻE BYĆ JUŻ NIEAKTUALNY, PRZED WYJAZDEM ZAWSZE SPRAWDZAJ AKTUALNE ZASADY LOTÓW DRONAMI NA REGIONALNYCH STRONACH URZĘDÓW LOTNICTWA CYWILNEGO!!!/

 

AUSTRALIA

 

Loty tylko w ciągu dnia i tylko w zasięgu wzroku;

maksymalna wysokość lotów to 120 metrów nad ziemią;

minimalna odległość w poziomie od ludzi to 30m;

loty zdala od skupisk ludzi, nad plażami, parkami, wydarzeniami, zawodami sportowymi itp.;

jeśli dron waży powyżej 100g należy zachować minimalną odległość 5.5km od lotnisk kontrolowanych;

loty z dala od innych statków powietrznych, pojazdów i budynków;

zakaz filmowania i fotografowania ludzi bez ich zgody;

 

INDONEZJA

Strefy i przestrzeń powietrzna, w których drony nie mogą być obsługiwane, są wymienione poniżej:

  • Obszary niechronione, tj. niektóre obszary przestrzeni powietrznej nad lądem i / lub wodami o stałych ograniczeniach, które kompleksowo stosują się do wszystkich statków powietrznych.
  • Obszary o ograniczonym dostępie, tj. określona przestrzeń powietrzna nad lądem i / lub wodami o nietrwałych ograniczeniach, które mogą być wykorzystywane wyłącznie w lotnictwie państwowym i gdy te strefy nie są wykorzystywane lub nie są aktywne, mogą być wykorzystywane do lotnictwa cywilnego.
  • lotniskowe strefy bezpieczeństwa operacji lotniczych (KKOP), tj. Lądowe i / lub wodne oraz okrągłe lotniska w przestrzeni powietrznej, które są wykorzystywane do operacji lotniczych w celu zapewnienia bezpieczeństwa lotniczego.
  • Kontrolowana przestrzeń powietrzna,
  • W specjalnych warunkach drony mogą być używane na wysokościach przekraczających 150 m (500 stóp) z licencją dyrektora generalnego lotnictwa, tj. takimi jak patrole graniczne państwowe, państwowe patrole morskie, monitorowanie pogody, monitorowanie aktywności zwierząt i roślinności w parkach narodowych, ankietach i mapach.

Drony z kamerami:

– Jeśli dron jest używany do celów fotografowania, filmowania lub mapowania, operator powinien mieć przy sobie licencję od uprawnionej instytucji i samorządu lokalnego. „Samorząd lokalny” oznacza tutaj gubernatora, regenta lub burmistrza i urzędników lokalnych jako element administrujący samorządem lokalnym.

  • Przepisy karne dotyczące naruszenia przepisów PM 90 są określone w artykułach 410 do 443 ustawy lotniczej, z których 411 stanowi: „Każda osoba celowo latająca lub użytkująca statek powietrzny i zagrażająca bezpieczeństwu statków powietrznych, pasażerów a towary i / lub ludność lub majątek szkód należący do innych osób, o których mowa w art. 53, podlega karze pozbawienia wolności w wymiarze maksymalnie dwóch (dwóch) lat i maksymalnej grzywnie w wysokości Rp. 500 000 000 (pięćset milionów Rupii). „
  • Należy wyjaśnić, że powyższe regulacje nie obejmują wszystkich implikacji użytkowania dronów w każdym przypadku, np. Gdy drony powodują szkody w dobrach lub towarach drugiej strony. Można to również odnieść do przepisów kodeksu karnego.

Każdej osobie zabrania się komercyjnego wykorzystywania, powielania, publikowania, rozpowszechniania i / lub komunikowania zdjęcia osoby stworzonej w celu reklamy komercyjnej lub billboardów bez pisemnej zgody osoby przedstawionej lub jego spadkobierców.

  • UAV nie może latać nad osobami innymi niż operator UAV, (ii) UAV może lecieć tylko w świetle dziennym, (iii) operator UAV nie może latać bezzałogowym statkiem powietrznym z samolotu, (iv) operator UAV nie może latać na UAV z ruchomego nośnika, z wyjątkiem przewoźnika, który porusza się po wodzie, oraz (v) operator UAV nie może jednocześnie obsługiwać więcej niż jednego UAV.