https://flyandfilm.pl/

Blog

7 najważniejszych funkcji Mavic 3 Enterprise

7 najważniejszych funkcji mavic 3 enterprise
DJI Academy / Wiedza

7 najważniejszych funkcji Mavic 3 Enterprise

Najnowszy Mavic 3 Enterprise (M3E) to kompaktowy i przenośny dron. Niezależnie od tego, czy jesteś pilotem-hobbystą gotowym do przejścia na zawodowstwo, czy szukasz wszechstronnej platformy do wzmocnienia swojej floty i możliwości, Mavic 3 Enterprise wyznacza nowy punkt odniesienia w branży.    

Funkcje M3E sprawiają, że jest to wydajny dron geodezyjny do tej pory, podczas gdy wersja z termowizją, Mavic 3T, jest dostępna do operacji kontrolnych i nocnych. 

7 najważniejszych funkcji Mavic 3 EnterpriseOto siedem rzeczy, które sprawiają, że Mavic 3 Enterprise Series jest najlepszą przenośną i profesjonalną platformą dronów.

1. Kamera do szybkich, precyzyjnych pomiarów.

W przypadku M3E skupiliśmy się na skróceniu czasu potrzebnego na przeprowadzanie pomiarów bez uwzględniania głębokości danych i jakości wyjściowej. Mavic 3 Enterprise zapewnia dokładnie to dzięki szerokokątnemu czujnikowi CMOS 4/3, 20 MP i mechanicznej migawce, która zmniejsza rozmycie ruchu podczas lotów. Nowy aparat umożliwia również szybkie fotografowanie w odstępach 0,7 sekundy, co pozwala na ukończenie misji mapowania w ułamku czasu w porównaniu z poprzednimi modelami dronów.

Szeroka obiektyw kamery Mavic 3 Enterprise posiada 3,3 μm wraz z ulepszonym oprogramowaniem do słabego oświetlenia, przenosząc wydajność w słabych warunkach na wyższy poziom i równocześnie zwiększając potencjalne możliwości. Wczesne i późne rozpoczęcie misji jest wskazane, a działania z M3E mogą odbywać się również w pochmurne dni bez uszczerbku dla jakości obrazu. 

Mavic 3 Enterprise jest wyposażony w 12-megapikselowy aparat, który obsługuje maks. 56-krotny zoom hybrydowy. Operatorzy dronów DJI mogą dostrzec ważne szczegóły z odległości dzięki płynnemu, ciągłemu przepływowi, a nie stopniowemu zwiększaniu powiększenia. 

Łącząc moduł RTK z mechaniczną migawką, fotografowanie z krótkim interwałem 0,7 sekundy i ulepszoną wydajnością przy słabym oświetleniu, spodziewamy się, że M3E stanie się platformą do szybkich operacji lotniczych.

2. Składany i lekki

Konstrukcja Mavic 3 Enterprise jest oparta na platformie Mavic 3, która została wprowadzona na rynek pod koniec 2021 roku i zyskała uznanie krytyków i na nowo zdefiniowała oczekiwania branży dotyczące stosunkowo małych platform. Mavic 3 Enterprise opiera się na tych podstawowych możliwościach, łącząc swoją składaną i lekką formę z wieloma potężnymi funkcjami. 

M3E można nosić w jednej ręce i błyskawicznie wdrożyć, co czyni go idealnym dla początkujących i wszechstronnym narzędziem dla uznanych programów dronowych. Skupiliśmy się na przenośności bez poświęcania mocy. 45-minutowy czas lotu M3E pozwala na pokonanie dużej odległości podczas każdej misji. Jest w stanie zmierzyć do 2 kilometrów kwadratowych w jednym locie. 

3. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i łączności

DJI Mavic 3 Enterprise to wytrzymała platforma, która stawia bezpieczeństwo i wydajność na pierwszym miejscu. Jego najnowocześniejsze systemy wykrywania przeszkód i nawigacji zapewniają pilotom wskazówki i blokady potrzebne do zmniejszenia ryzyka wypadków.

Najnowsza wersja zaawansowanego systemu wspomagania pilota (APAS) DJI łączy dane z sześciu czujników wizyjnych i dwóch czujników szerokokątnych, aby wykrywać przeszkody wcześniej i automatycznie zmieniać trasę lotu w trybie omijania. Możesz dostosować bliskość tych czujników i drogę hamowania drona, aby dopasować je do wymagań misji. APAS kieruje również zaawansowaną funkcją powrotu do domu (RTH) M3E, która planuje i inicjuje najbardziej wydajną, bezproblemową podróż powrotną.  

Niezależnie od tego, czy wykonujesz operacje ratunkowe, czy przeprowadzasz inspekcje, zintegrowany system AirSense w M3E zapewnia pilotom wczesne ostrzeżenie o pobliskich samolotach załogowych transmitujących sygnały ADS-B.  

Jeśli chodzi o łączność, M3E oferuje najnowszą technologię transmisji obrazu DJI. Quad-antena O3 Enterprise Transmission zapewnia bardziej stabilne połączenie między pilotem a dronem.

4. Zoptymalizowany pod kątem wydajności lotu i misji

Seria Mavic 3 Enterprise została opracowana z myślą o wydajności operacyjnej. 

Oprócz długiego 45-minutowego czasu lotu, zminimalizowaliśmy przerwy w misjach dzięki szybkiemu ładowaniu 100 W i stacji ładującej z trzema akumulatorami o mocy 100 W, które umożliwiają pilotom dłuższe i nie przerwane operacje w powietrzu.

W przypadku przeglądów lotniczych fotografowanie z interwałem 0,7 sekundy umożliwia wykonanie misji mapowania w ułamku zwykłego czasu.  

Te cechy sprawiają, że M3E jest idealną platformą do misji, w których ważne jest szybkie reagowanie i działania pod presją czasu.  

5. Akcesoria dla pilotów 

M3E jest dostępny z szeregiem akcesoriów, które usprawnią pracę pilotów dronów i użytkowników korporacyjnych. Po pierwsze, M3E jest kompatybilny z nowym DJI RC Pro Enterprise , potężnym kontrolerem z doskonałą widocznością ekranu w bezpośrednim świetle słonecznym oraz wbudowanym mikrofonem i funkcją Text-To-Speech do bezpośredniej komunikacji między pilotem a osobami znajdującymi się w pobliżu bezzałogowego statku powietrznego

mavic 3 enterprise kontroler DJINowy głośnik oferuje większą głośność przy mniejszym zużyciu baterii niż wcześniej; piloci mogą bezpośrednio nagrywać wiadomości za pomocą kontrolera DJI lub korzystać z wbudowanej funkcji zamiany tekstu na głos.. 

mavic 3 enterprise dji głośnik

Nowy moduł RTK o zmniejszonej wadze umożliwia precyzyjne pomiary i dokładność na poziomie centymetra wraz ze stacją mobilną D-RTK 2.

Akcesorium Beacon dostępne wcześniej w Mavic 2 Enterprise Series zostało teraz w pełni zintegrowane z M3E, więc nie musisz używać gniazda na akcesoria, gdy przestrzegasz lokalnych przepisów podczas lotów nocnych i misji przy słabym oświetleniu. 

6. Dwa modele, szerokie zastosowania

Seria Mavic 3 Enterprise jest dostępna w dwóch modelach: M3E i M3T. 

M3T ma ten sam 12-megapikselowy aparat z hybrydowym zoomem 56x, co M3E, a także szerokokątny aparat 48 MP i flagowy czujnik termiczny DJI 640 × 512. 

Ta ostatnia obsługuje pomiary temperatury punktowej i obszarowej, alerty o wysokiej temperaturze, palety kolorów i izotermy – wszystko to pomaga identyfikować cele i podejmować świadome decyzje podczas nocnych lotów, akcji gaśniczych oraz misji poszukiwawczo-ratowniczych.

akcja ratunkowa z użyciem drona DJI Mavic 3 EnterpriseKamery termowizyjne i zoom Mavic 3T umożliwiają zoom 28x.

7. Kompleksowy pakiet oprogramowania i potężne narzędzia programistyczne

M3E łączy się z potężnym oprogramowaniem w całym naszym ekosystemie korporacyjnym, aby obsługiwać pełen zakres funkcji podczas lotu, zarządzania platformą, planowania misji i analizy floty. Aplikacje Pilot 2 i Flighthub 2 upraszczają zarządzanie lotami i sprawiają, że każda misja jest intuicyjna i oparta na współpracy. DJI Terra odblokowuje pełne możliwości mapowania tego, co już jest imponującym rozwiązaniem do pomiarów lotniczych. Narzędzie Thermal Analysis Tool 3.0 od DJI odblokowuje potencjał M3T do obsługi inteligentniejszych inspekcji.   

M3E posiada funkcje programistyczne co czyni go bardzo rozbudowanym dronem. M3E, Payload SDK i Mobile SDK upraszczają proces integracji ładunków innych firm i rozwijania na bazie aplikacji DJI Pilot 2. Jeśli tworzysz własne rozwiązanie, Cloud API firmy DJI pozwala programistom na łączenie sprzętu, kanału wideo i danych fotograficznych M3E z oprogramowaniem innych firm.