3 wskazówki jak zrobić zabawne zdjęcia dronowe!

16-04-2019

 

Życie jest pełne zabawy, więc twoje zdjęcia dronowe też powinny być! SkyPixel niedawno zaprosił trzech popularnych i niezwykle utalentowanych fotografów aby przedstawili kilka wskazówek dotyczących robienia zdjęć dronowych. Są to: Petra Leary, Martin Sanchez i Victoria Volchenko. Zapraszamy!

 

1. Najważniejsza rzecz: eksperymentuj i baw się dobrze.

Petra Leary: „Mój pierwszy punkt do tworzenia zabawnych zdjęć to poprostu "dobra zabawa". To najbardziej podstawowe ale najważniejsze. Kiedy wybieram się by wykonać zdjęcia zawsze szukam rzeczy, które przyciągają moje oko i wyróżniają się na tle innych. Uwielbiam szukać jasnych kolorów lub ciekawie ukształtowanych obiektów, wzorów w architekturze, geometrii i symetrii w przestrzeni publicznej i miejscach z czymś nieco innym niż norma. ”

 

Happy Days | Phantom 4 Pro

 

Petra: „Eksperymentuj z wysokością. Chociaż latanie dronem da Ci wspaniałe widoki na okolicę, czasami moje ulubione (i najlepsze) zdjęcia to te zrobione z kilku metrów.

 

Graj ze kadrami z różnych wysokości. To może naprawdę nadać Twoim zdjęciom wyjątkowy wygląd, jest również świetny do skupienia się na temacie i tym co próbujesz przedstawić.

 

Na przykład podczas fotografowania sportu, takiego jak koszykówka czy jazda na deskorolce, często lubię zbliżać się do akcji, co pozwala mi naprawdę uchwycić ruch i mowę ciała osób i to co dzieje się w kadrze. Połącz to z ciekawą lokalizacją a na pewno stworzysz ciekawe i przyciągające wzrok zdjęcie ”.

 

3x3 | Phantom 4 Pro

 

Martin Sanchez: „Najważniejsze: baw się dobrze w powietrzu! Czasami najlepsze arcydzieła wykonuje, eksperymentując z nowymi rzeczami lub próbując nowe metody ale nie zapominaj, że celem latania powinno być dobra zabawa! ”

 

Hanging by the Pool | Mavic Pro

 

2. Poszukaj interesujących powierzchni

 

Martin: „Znalezienie interesującej powierzchni do zdjęcia może dać Ci szablon, które otworzy twoją wyobraźnię. Wykorzystaj to na swoją korzyść jeśli chodzi o ustawianie kadru. Tutaj znajdziesz zupełnie nową perspektywę. ”

Apostrophe | Mavic Pro

 

Victoria Volchenko: „Znajdź kilka linii i kształtów, które można znaleźć za pomocą Google Maps (tryb satelitarny) lub Google Earth. Zwykłe zdjęcia naturalnych lub stworzonych przez człowieka i niezwykłych kształtów są zazwyczaj zabawne. ”

 

3. Dodaj obiekty do swoich kompozycji

Fancy Finish | Mavic Pro

 

Martin: „Dodaj obiekty aby przedstawić swoje pomysły. Dodanie dodatkowych obiektów do kompozycji może pomóc w obrazowaniu. Spróbuj stworzyć świat w swojej kompozycji. Pomyśl o tym dodając szczegóły do ​​obrazu ale nie przesadzaj ”.

 

Victoria: „Nie krępuj się. Pamiętaj, że nie kręcimy filmu dokumentalnego, więc nie bój się wyglądać zabawnie przed innymi ludźmi. Możesz położyć się i zabrudzić zdjęcie. Nie pozwól aby twoja firma się nudziła kiedy latasz dronem! Zaangażuj swoich przyjaciół jak tylko potrafisz! Zaangażuj się w obraz czasem nie wystarczy położyć się i być wspaniałą! Musisz być częścią zdjęcia i ożywić swoją obecnością. „

 

Alice falling into the habbit hole | Mavic Pro

 

WARSZTATY FOTOGRAFII Z DRONA WARSZAWA | POZNAŃ | SOPOT

Więcej informacji - TUTAJ

 

Petra: „Miałam szczęście, że udało mi się uchwycić ostatnio zdjęcie znajomego i jego partnera, cieszącego się letnim dniem w basenie. Wiem, że brzmi to dość zwyczajnie ale osoba pokryta od stóp do głów tatuażami, która leży obok naprawdę stworzyła niesamowite zestawienie, a jasne kolory zabawek i wody w basenie stworzyły bardzo interesujące zdjęcie ogólne ”.

 

Juxtaposition | Phantom 4 Pro

 

Wniosek:

Istnieje milion sposobów na robienie zdjęć dronowych ale użycie niektórych z powyższych wskazówek może pomóc w stworzeniu pięknych, inspirujących i zabawnych obrazów!

 

             MAVIC PRO

      

 

         PHANTOM 4 PRO

     

 

   FILTRY POLARPRO MAVIC PRO

   

 

SERWIS DRONÓW DJI

WIĘCEJ INFORMACJI --> TUTAJ

 

WARSZTATY FOTOGRAFII Z DRONA Z ALEX.SNAPS.COLOURS - więcej informacji

 

 

Źródło: dji.com

jesteśmy partnerem
technologicznym
WOŚP
policja straz-graniczn sluzby-bezpieczenstwa traz-pozarna wat instytut-lotnictwa gddkia skanska udt ge pge pkp-cargo pzpn pzu uniwersytet-warszawski

Jesteśmy w rejestrze:

Nasi partnerzy:

DJI
Flir
DJI Academy
Samsung