5 sposobów na użycie Osmo Pocket do zdjęć nocnych.

11-03-2019

5 sposobów na użycie Osmo Pocket do zdjęć nocnych.


Osmo Pocket to nie tylko doskonałe narzędzie do robienia szybkich ujęć w ciągu dnia, ale może również uchwycić spektakularne ujęcia w nocy.
Prawdopodobnie już widziałeś zdjęcia o długiej ekspozycji (NightShot) zrobione nocą przez Osmo Pocket, takie jak to:

 


W tym artykule chcemy pokazać pięć różnych sposobów wykorzystania "nightshot" z Osmo Pocket.


Ustawienia


W celu robienia zdjęć z długimi czasami ekspozycji Osmo Pocket musi zostać przełączone w tryb Pro, który umożliwia dostosowanie zaawansowanych ustawień aparatu.
Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania, Osmo Pocket nie musi być podłączona do urządzenia mobilnego, aby wejść w tryb Pro.  Zaczynając od ekranu głównego, przesuń palcem w dół raz, a następnie trzy razy w lewo. Stuknij ikonę PRO, aby aktywować tryb Pro. Jeśli w lewym górnym rogu ekranu Osmo Pocket znajduje się mała żółta ikona, aktywacja zakończyła się pomyślnie.
Następnym krokiem jest wejście do menu ekspozycji w celu wybrania najniższej wartości ISO i ustawienie czasu otwarcia migawki tak wolno, jak to możliwe (co najmniej dwie sekundy).

 


Im wolniejszy czas otwarcia migawki, tym więcej światła dociera do obiektywu. Zalecamy stosowanie filtrów ND w celu uniknięcia prześwietlonych zdjęć.


Metoda 1: Ruch w nocy


Znajdź dogodne miejsce obok ulicy i zrób kilka zdjęć, podczas gdy samochody będą w ruchu.
Twoje obrazy mogą wyglądać podobnie do tego:

 


Metoda 2: Light Circle


Podczas zachodu słońca, odwiedź park rozrywki, aby znaleźć inne ruchome obiekty z dekoracją. Tutaj zrobiliśmy zdjęcie obracającej się karuzeli.

 


Metoda 3: Malowanie światłem


Użyj mieczy świetlnych, aby narysować obrazy w powietrzu.
Zachowaj prostotę, aby móc ukończyć malowanie tak szybko, jak to możliwe, ponieważ nie powinieneś ustawiać bardzo małego czasu otwarcia migawki, aby uniknąć prześwietlonych obrazów, szczególnie jeśli nie masz żadnych filtrów ND.

 

 

Ze względu na krótki czas otwarcia migawki na ekranie pojawi się rysunek świetlny.

 

Jeśli nie masz miecza świetlnego, możesz również użyć wyświetlacza jednego lub kilku telefonów do wykonania kreatywnych długich ekspozycji.
Zalecamy wykonać zdjęcia w ciemnym pomieszczeniu i umożliwienie każdemu urządzeniu przenośnemu wyświetlenia tylko jednego koloru.
Użyj swojego telefonu jako pędzla do narysowania obrazu w ciemności.

 


Ta technika może być prosta, ale wynik jest wciąż zadziwiający. Możesz także dodać niektóre obiekty do obrazu, aby utworzyć inne efekty. Tutaj użyliśmy miseczki z wodą.

 


Metoda 4: Mandala


Przygotuj wskaźnik laserowy zmieniający kształt i wejdź do ciemnego pomieszczenia z zamkniętymi wszystkimi drzwiami.
Następnie skieruj laser na sufit lub płaską ścianę i zmień wzory światła.


Rób zdjęcia, gdy kropki lasera przesuwają się po pozycjach. Możliwe wyniki mogą wyglądać tak:


Metoda 5: Glowing Outline


Włącz latarkę smartfona i przesuń ją wzdłuż konturu głównego obiektu, którym może być osoba, zwierzak lub cokolwiek innego.
W tym przypadku jako główny temat obrazu wybraliśmy jednego z członków naszego zespołu.

 

Wynikiem tego jest takie zdjęcie:


Jak widać, istnieje wiele sposobów na tworzenie fajnych długich ekspozycji, a Osmo Pocket to doskonałe narzędzie dzięki przenośnemu gimbalowi i zintegrowanemu aparatowi o wysokiej wydajności.

 

             Osmo Pocket

           

 

   PolarPro Filtry (ND4/8/16)

      

           

 

źródło: dji.com

jesteśmy partnerem
technologicznym
WOŚP
policja straz-graniczn sluzby-bezpieczenstwa traz-pozarna wat instytut-lotnictwa gddkia skanska udt ge pge pkp-cargo pzpn pzu uniwersytet-warszawski

Jesteśmy wpisani w rejestrze: