TOP 5 aplikacji dronowych

30-10-2018

Dzisiaj chcemy się z wami podzielić naszymi TOP 5 aplikacjami, z których codziennie korzystamy, podczas dronowych przygód. Bez względu na to, czy latasz wyłącznie rekreacyjnie, czy wykonujesz zaawansowane loty, te aplikacje pomogą wskoczyć Twoim umiejętnościom na kolejny level.

 

DRONE RADAR

FUNKCJE SYSTEMU DRONERADAR

  • Możliwość sprawdzenia danych miejsca i czasu lotu zgodnie z przepisami 
  • Wizualizacja przestrzeni
  • Wyciąg z przepisów w danym kraju
  • Dostęp do aktualnej pogody oraz wiele innych funkcji przydatnych przy wykonywaniu lotów dronami (BSP)

SOLAR ACTIVITY

Aplikacja, która pozwala nam monitorować aktywność słoneczną, czyli szacowany planetarny Indeks Kp. W aplikacji pojawiają się alerty, które informują nas o geomagnetycznej aktywności słonecznej, która ma wpływ na zdrowie i samopoczucie operatora. Aplikacja pokazuje szacowaną aktywność na kilka dni do przodu, dzięki czemu możemy bezpiecznie zaplanować przyszłe loty.

 

 

METEO ICM

Meteo ICM to numeryczna prognoza pogody dostępna dla terytorium Polski. Dzięki meteogramom daje możliwość dokładnej analizy przewidywanej pogody. Aplikacja daje dostęp do bardzo dokładnej prognozy pogody dla 2359 miejscowości o wysokim wskaźniku sprawdzalności.

 

PIX4D

Oprogramowanie fotogrametryczne, które umożliwia modelowanie oraz mapowanie 2D i 3D, oparte na cyfrowych technologiach przetwarzania obrazu.Umożliwia przetwarzanie zarówno fotografii metrycznych, jak i niemetrycznych, fotogrametrii naziemnej i niskopułapowej fotogrametrii lotniczej.

 

PRECISE LEVEL

Profesjonalna poziomica, której po prawidłowej kalibracji można śmiało używać zamiast prawdziwej poziomicy. Droniarzom ta aplikacja przyda się do kalibracji IMU w każdym dronie.

 

EXSATE GOLDEN HOUR

Ta aplikacja przyda się głównie fotografom, pomaga określić m.in. niebieską lub złotą godzinę. Dodatkowo podaje informacje o fazach księżyca, czy wysokości słońca. Aplikacja pozwala na wybieranie określonych warunków oświetlenia, po czym sama nas poinformuje kiedy zostaną spełnione.

 

 

ODBIERZ TOP5 APLIKACJI DRONOWYCH W WERSJI PDF

* indicates required

Obiecujemy wysyłać tylko niezbędne informację i ciekawostki związane z dronami :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Dilectro Sp. z.o.o Sp.K moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Dilectro Sp. z.o.o Sp.K za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

Zaczynasz przygodę z dronami? Pozyskaj podstawową wiedzę operowania dronem - Obsługa i Konfiguracja

 

Zobacz również wpisy:

- 6 Tipów fotografii dronowej

- Najcenniejsze narzędzie w fotografii dronowej

- Średni format - Hasselblad

jesteśmy partnerem
technologicznym
WOŚP
policja straz-graniczn sluzby-bezpieczenstwa traz-pozarna wat instytut-lotnictwa gddkia skanska udt ge pge pkp-cargo pzpn pzu uniwersytet-warszawski

Jesteśmy w rejestrze:

Nasi partnerzy:

DJI
Flir
DJI Academy
Samsung