TOP 5 aplikacji dronowych

30-10-2018

Dzisiaj chcemy się z wami podzielić naszymi TOP 5 aplikacjami, z których codziennie korzystamy, podczas dronowych przygód. Bez względu na to, czy latasz wyłącznie rekreacyjnie, czy wykonujesz zaawansowane loty, te aplikacje pomogą wskoczyć Twoim umiejętnościom na kolejny level.

 

SOLAR ACTIVITY

Aplikacja, która pozwala nam monitorować aktywność słoneczną, czyli szacowany planetarny Indeks Kp. W aplikacji pojawiają się alerty, które informują nas o geomagnetycznej aktywności słonecznej, która ma wpływ na zdrowie i samopoczucie operatora. Aplikacja pokazuje szacowaną aktywność na kilka dni do przodu, dzięki czemu możemy bezpiecznie zaplanować przyszłe loty.

 

 

METEO ICM

Meteo ICM to numeryczna prognoza pogody dostępna dla terytorium Polski. Dzięki meteogramom daje możliwość dokładnej analizy przewidywanej pogody. Aplikacja daje dostęp do bardzo dokładnej prognozy pogody dla 2359 miejscowości o wysokim wskaźniku sprawdzalności.

 

PIX4D

Oprogramowanie fotogrametryczne, które umożliwia modelowanie oraz mapowanie 2D i 3D, oparte na cyfrowych technologiach przetwarzania obrazu.Umożliwia przetwarzanie zarówno fotografii metrycznych, jak i niemetrycznych, fotogrametrii naziemnej i niskopułapowej fotogrametrii lotniczej.

 

PRECISE LEVEL

Profesjonalna poziomica, której po prawidłowej kalibracji można śmiało używać zamiast prawdziwej poziomicy. Droniarzom ta aplikacja przyda się do kalibracji IMU w każdym dronie.

 

EXSATE GOLDEN HOUR

Ta aplikacja przyda się głównie fotografom, pomaga określić m.in. niebieską lub złotą godzinę. Dodatkowo podaje informacje o fazach księżyca, czy wysokości słońca. Aplikacja pozwala na wybieranie określonych warunków oświetlenia, po czym sama nas poinformuje kiedy zostaną spełnione.