https://flyandfilm.pl/

Blog

12 prostych wskazówek ruchu kamery drona

12 prostych wskazówek ruchu kamery drona DJI Academy
DJI Academy / Wiedza

12 prostych wskazówek ruchu kamery drona

Uchwycenie dronowych kadrów jest banalnie proste w nagraniu i edycji. Kluczem do wyróżniających materiałów video jest historia, która chcesz przekazać za pomocą drona. Poniżej zebraliśmy 12 ruchów kamery, które pomogą Ci przestawić Twoją historię.

 

Wprowadzenie

 

1. Lot ku górze

Wznieś BSP w górę, aby uzyskać nową perspektywę otoczenia. Twój materiał filmowy będzie stopniowo dodawał głębi scenie, a widzowie lepiej zrozumieją otoczenie.

DJI Academy 12 ruchów kamery drona

 

2. Widok z lotu ptaka

Wykorzystaj swojego drona (BSP), aby uchwycić widok z lotu ptaka podczas filmowania z góry na dół. Dzięki temu uzyskasz niezakłócony widok na scenę i bezpośrednio przedstawisz miejsce, w którym dzieje się akcja. Aby ujęcie nie wyglądało zbyt zwyczajnie, możesz sterować dronem tak, aby jednocześnie opadał lub obracał się, co doda dynamiki do obrazka.

DJI Academy FlyandFilm 12 wskazówek video filmowania z drona

3. Przelot w przód

Leć w kierunku obiektu i stopniowo zmniejszaj odległość między dronem a obiektem. W ten sposób można skutecznie pokazać związek między obiektem a otoczeniem, podkreślając jednocześnie sam obiekt. Prędkość lotu ma również wpływ na tempo i styl nagrania.12 prostych wskazówek ruchu kamery drona DJI Academy / FlyandFilm

Rozwinięcie 

1. Ujęcia w dół podczas lotu do przodu

Leć do przodu, stopniowo obracając gimbal w górę, aby uzyskać szerszy widok i wprowadzić nowe elementy do kadru. Ten rodzaj ruchu kamery naśladuje nawyki wzrokowe ludzkich oczu, dzięki czemu materiał filmowy jest bardziej wciągający.

12 prostych wskazówek ruchu kamery drona

2. Przelot

Przeleć przez wybrane obiekty, aby połączyć dwie sceny. Połączenie bliskich ujęć i szybko lecącego drona tworzy tempo.

12 prostych wskazówek ruchu kamery drona DJI Academy

3. Przelot obok obiektu

Na początku należy trzymać część sceny poza zasięgiem wzroku, a następnie zacząć ją odsłaniać w miarę przybliżania się drona do obiektu.

12 prostych wskazówek ruchu kamery drona DJI Academy

Śledzenie ujęć

 

1. Śledzenie z góry

Uchwyć i śledź obiekt z lotu ptaka. Pokazuje to interakcję między obiektem a otoczeniem i sprawia, że materiał filmowy jest wciągający. Widzowie zauważą szybkość poruszania się obiektu i zmiany w scenie.

12 prostych wskazówek ruchu kamery drona DJI Academy

2. Okrążanie i śledzenie

Lataj wokół obiektu, aby dać perspektywę 360° z otoczenia. Podkreśli to różnice między obiektem a otoczeniem w skali, ruchu i lokalizacji. Mavic 3 jest pod tym względem wyjątkowy. Jest wyposażony w technologię ActiveTrack 5.0, która umożliwia śledzenie obiektu w ośmiu kierunkach, co pozwala na wykonywanie szerokich ruchów kamery.

12 prostych wskazówek ruchu kamery drona DJI Academy

3. Stałe śledzenie


Wybierz obiekt i pozwól, aby dron (BSP) podążał za akcją, utrzymując obiekt w centrum ujęcia. Można tego użyć, aby oddać poczucie, że są częścią sceny. Zazwyczaj stosowane w scenach przejściowych.

12 prostych wskazówek ruchu kamery drona DJI Academy FlyandFilm

 

Zakończenie 

 

1. Lot do tyłu


Steruj dronem tak, aby leciał do tyłu, oddalając się od obiektu. Technikę tę można wykorzystać do uspokojenia tempa sceny. Jest to skuteczny sposób na stworzenie wrażenia spokoju i wyciszenia.

DJI Academy 12 prostych wskazówek ruchu kamery drona

 

2. Otocz obiekt i leć do tyłu

Otocz obiekt, okrążając go i jednocześnie sterując dronem, tak aby leciał do tyłu. Może to być świetny sposób na zakończenie materiału filmowego z odrobiną dramatyzmu.

12 prostych wskazówek ruchu kamery drona DJI Academy

 

3. Obiekt poza zasięgiem wzroku


Nie jest wymagane śledzenie ani specjalne ruchy kamery – wystarczy poczekać, aż obiekt opuści scenę. Pozostań skupiony na końcowej scenie po zniknięciu obiektu. Usuń dynamiczne elementy i spraw, by scena była nieruchoma.

12 prostych wskazówek ruchu kamery drona Dji Academy FlynadFilm

 

Po zapoznaniu się z tymi wskazówkami, mamy nadzieję, że czujesz się gotowy do tworzenia świetnych filmów z drona. DJI Academy oferuje podstawowe szkolenia jak i te dla bardziej wymagających pilotów. Jeśli myślisz o rozpoczęciu przygody z dronami sprawdź koniecznie ofertę szkoleniową – DJI Academy.

 

Więcej na temat zasad wykonywania lotów dronem znajdziesz w naszej zakładce BLOG 

 

Masz pytania? 

Skontaktuj się z nami a pomożemy wybrać najodpowiedniejsze szkolenie do Twoich potrzeb –  Kontakt

Telefon: 881 726 648
szkolenia@flyandfilm.pl

Nasze szkolenia dronowe – LINK

A2 szkolenie dronowe kategoria otwarta DJI Academy

SZKOLENIE TEORIA I PRAKTYKA ZAKOŃCZONE EGZAMINEM W KAT. OTWARTEJ A2