https://flyandfilm.pl/

Blog

3 porady do wykonania zdjęć z drona na wiosnę

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnę DJI Academy - Flyandfilm z lotu ptaka
DJI Academy / Wiedza

3 porady do wykonania zdjęć z drona na wiosnę

3 porady do wykonania zdjęć z drona na wiosnę

Wiosna stopniowo wkracza do życia, co widać po kwitnących kwiatach, wzmożonym śpiewie ptaków i błękitnym niebie 🙂

Takie piękne tła i scenerie są idealne, aby wykonać świetne ujęcia z powietrza. Nie ma lepszego sposobu na uchwycenie atmosfery wiosny niż z lotu ptaka (zobacz przykłady). Jeśli nie jesteś pewien, jak zabrać się za wiosenne fotografowanie, przeczytaj dalej, aby poznać kilka ciekawych i kreatywnych przykładów.

Bohaterowie wiosny

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnęŻółty kwiat ©preksha.

Przyciągające wzrok kolory oraz unikalne kształty i wzory dodają ujęciu klimatu, a nie ma lepszego sposobu na przekazanie piękna wiosny niż jaskrawo kolorowe płatki kwiatów.

Wybierając się do miejsca, w którym będziesz fotografować, zwróć uwagę na kwiaty i odcienie, które przyciągają wzrok lub wyróżniają się z tła. Duże obszary tego samego koloru mogą nadać zdjęciu romantyczny charakter, jak na przykład poniższe pasma różowych kwiatów.

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnęRozkwit wiśni ©非著名摄影师 | Sprzęt: Mavic Air

Aby uzyskać bliższe, szczegółowe ujęcie, zawiśnij dronem tuż nad obiektem, aby w pełni uchwycić piękno każdego świeżo zerwanego kwiatu. Upewnij się, że Twój dron jest stabilnej pozycji, aby uzyskać wyraźne szczegóły. Różne perspektywy i oświetlenie pozwolą na zabawę kątami, a także fotografuj w pobliżu zbiorników wodnych, aby uzyskać jeszcze więcej opcji.

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnę DJI Academy - FlyandfilmŁódź z kwiatami ©Khánh Phan | Sprzęt: Phantom 4 Pro V2.0

Parki i ogrody są zazwyczaj łatwo dostępne, co czyni je fantastycznymi miejscami do poszukiwania wiosennych kadrów dronowych. Posadzone kwiaty i kiełkujące drzewa to świetne ujęcia z lotu ptaka, podobnie jak dobrze zaprojektowane ścieżki i architektura. Miasta i obszary miejskie wiosną mogą oferować więcej możliwości, niż się zakłada. Możesz codziennie przechodzić obok tego samego parku i nie zauważyć kwiatu ukrytego w zasięgu wzroku🙂

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnę DJI Academy - FlyandfilmWorld Flower ©Luxlusive | Sprzęt: Mavic Air

Podczas gdy parki i ogrody są pięknymi miejscami do podziwiania zmieniającego się krajobrazu, pola kwiatowe i łąki mogą okazać się jeszcze ciekawszym widowiskiem. Nadmiar bogatych kolorów w połączeniu z wyraźnymi liniami może stworzyć z góry naprawdę jedyną w swoim rodzaju kompozycję.

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnę DJI Academy - Flyandfilm z lotu ptakaCzerwono-żółta armia kwiatowa ©Cuno de Bruin | Sprzęt: Mavic Pro

pola tulipanów - 3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnę DJI Academy - FlyandfilmPola tulipanów ©Fairway Flyovers | Sprzęt: Phantom 4 Pro

Innym przykładem zdjęcia z lotu ptaka podczas wiosny może być widok z góry z osobami., Ustaw centralny punkt na siebie i przyjaciela. Ujęcie fotografa może być zabawnym dodatkiem, a ciepła pogoda pomaga zamienić sesję fotograficzną w uroczą przygodę pod słońcem.

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnę DJI Academy - FlyandfilmKwiatowe dronie 😉 ©Victoria Volchenko

Doliny, widoki i żywiołowość

Piękno fotografii lotniczej polega na możliwości obserwowania świata z zupełnie innego punktu widzenia. Wiosnę można odnaleźć także w jasnej dzikiej roślinności, zarośniętych lasach i zielonych polach uprawnych. Jest to czas odrodzenia, wzrostu i nowej energii. Młode sadzonki, piękne liście i polany, które wydają się ciągnąć w nieskończoność, to doskonałe warunki do robienia fantastycznych zdjęć z drona. Wznieś swojego drona daleko w niebo lub trzymaj go blisko, aby uchwycić szczegóły, których inaczej byś nie zauważył.

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnę DJI Academy - FlyandfilmPoszukiwanie kwiatu paproci ©Taavi Purtsak | Sprzęt: Mavic Pro

Jeśli możesz bezpiecznie latać na większych wysokościach, sfotografuj całą dolinę przechodzącą z zimy w wiosnę. Upewnij się, że jesteś przygotowany do fotografowania w silnych warunkach oświetleniowych, aby Twoje zdjęcia nie były prześwietlone.

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnę DJI Academy - FlyandfilmWiosenny poranek w Górnej Austrii ©Vasily Iakovlev | Sprzęt: Mavic Pro

Białe chmury unoszące się nad żywym, błękitnym niebem to znak, że nadeszła wiosna. Zabawną opcją uchwycenia pięknego nieba jest wykorzystanie powierzchni odbijających światło, takich jak zbiorniki wodne. W ten sposób powstaje obraz, który łączy w sobie piękno wiosny zarówno na ziemi, jak i w powietrzu.

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnę DJI Academy - FlyandfilmŻeglowanie po niebie ©Vladislav Terziiski | Sprzęt: Phantom 4 Pro

Wiosna to czas przemian, dlatego fotografowanie pól uprawnych to kolejny doskonały sposób na uchwycenie subtelnych zmian w przyrodzie. Aby nadać zdjęciom głębi, kadruj je wyraźnymi liniami, jak na zdjęciu poniżej. Dobrze skadrowane ujęcie przyciąga wzrok do interesujących punktów, dzięki czemu powstaje przyjemna i kompletna kompozycja.

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnę DJI Academy - FlyandfilmWiosna w Val d’Orcia ©Vasily Iakovlev | Sprzęt: Mavic Pro

Zanurzanie się w słońcu

Wiosny nie da się w pełni podziwiać bez słońca. Horyzont jest imponującym obiektem, a fotografowanie o różnych porach i w różnych miejscach daje wiele możliwości wyboru ujęcia. Ciepła poświata dodaje do obrazu nutę odprężenia i szczęścia, które może przynieść tylko słońce.

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnę DJI Academy - FlyandfilmPole kwiatowe ©Kamran Rahmani

Wiosna nie ma jednego określonego wyglądu czy odcienia, co widać na poniższych kolorach wiosny w Kunming w Chinach. Zaplanuj sesję zdjęciową z powietrza tak, aby w pełni wykorzystać słońce i cienie, zapewniając najlepsze kombinacje kolorów i kąty.

3 porady do wykonywania zdjęć dronowych na wiosnę DJI Academy - FlyandfilmKunming in Spring | Equipment: Phantom 4 Pro

Jak zawsze najważniejsza jest dobra zabawa i bezpieczeństwo. Fotografowanie z powietrza to doświadczenie, które uwalnia od stresu i pozwala uzyskać niepowtarzalną perspektywę pięknych miejsc, które odwiedzasz. W miarę jak na świecie znikają chłody na rzecz jaśniejszych, cieplejszych dni, warto wyruszyć w plener, aby podziwiać zmieniające się kolory i malownicze krajobrazy. Wiosna jest już nie tylko tuż za rogiem; wznieś się w przestworza i uchwyć ją na zdjęciach!

Nie zapomnij podzielić się swoimi zdjęciami z drona na instagramie oznaczając @DJI Academy.

Rozwiń swoje umiejętności na jednym ze szkoleń dronowych: Sprawdź szkolenia